Koopt u wel eens sinterklaascadeautjes bij Albert Heijn? 'Ik koop hier wel chocoladeletters en snoep voor in de schoen. Maar voor echte cadeautjes ga ik de stad in. Bij ons thuis vieren we sinterklaas op de ouderwetse manier. Eerst boerenkool met worst en dan de surpri ses. Het feest begint eigenlijk al met het trekken van de lootjes. We proberen ieder jaar geheim te houden wie welk lootje heeft getrokken. Maar dat lukt nooit.' 'Wij denken niet direct aan Albert Heijn als we sinterklaasinkopen gaan doen. Toch kun je hier best leuke dingen vinden. Maar meestal hebben we een lijst- je waarop precies staat wat iemand wil hebben, hoe- veel het kost en waar we dat moeten kopen. Zelf vragen we dit jaar praktische cadeaus. Dingen voor in huis.' 'Wij vieren thuis geen sinterklaas, maar wel op school! Ik moet nu voor het eerst gedichten maken. Dat vind ik moeilijk. Ook een surprise maken is niet makkelijk. Als iemand van voetbal houdt, moet je van karton een voetbalveldje maken of zo. Maar misschien past het cadeautje daar dan niet in...' 'Gunst, dat is me nu nog nooit opgevallen. Ik kom al jaren in dit filiaal en ik heb nog nooit gezien dat ze hier ook boeken en cd's verkopen. Naast de puzzel- boekjes notabene! Die koop ik hier altijd wel. Nee, ik doe de boodschap- pen die op rnijn lijstje staan en verder loop ik zelcer niet op te letten...' 'Ik wist niet dat ze hier ook boeken en cd's verkochten' 'Sinterklaascadeautjes koop ik in kleine winkel- tjes in Amsterdam, in de Jordaan. Dan weet je zeker dat je iets origineels geeft.' pop de koffie bij albert heijn AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Atbert Heijn-winkel 'Friesch Groen' in Zaandam. Tekst Karin van Munster fotografie Michiel van Nieuwkerk Ben van Kan (52) Carla Rodriguez (24) en Jasper van Rooy (27) AllerHande 11-2000123 Azize Sahin (10): Wil Hond (75): Petra Uytenhaak (36)

Allerhande | 2000 | | pagina 123