aans( 'Zaans' is een terugkerend thema Zaans 1 Museum zaanstreek ZAANSE mosterd 'Verpakt en Versierd. Een eeuw Nederlandse verpakkingen' Korting met AH Bonuskaart op de entreeprijs voor de tentoonstelling in het Zaans Museum. ZAANSE beschuit Om beschuitjes te maken, worden beschuitbollen overlangs gehalveerd en nogmaals in de oven geroosterd tot ze door en door bros zijn. Bolletje Zaansche beschuit wordt exdu- sief gemaakt voor Albert Heijn. In deze grote beschuiten zit extra veel boter en de Zaanstreek stond vroeger bekend als een 'boterstreek'. Vandaar de naam 'Zaanse'. De echte Zaanse grove mosterd komt van molen 'De Huisman'. Doordat de lichtgele mos terd grof is, is hij wat milder van smaak dan gladde mosterd. Lekker in sauzen en dressings of op een kroket! Begin november werd in het Zaans Museum een tentoonstelling over verpakkingen geopend. Vijf maanden lang staat het museum in het teken van pakjes, blikken en andere Nederlandse consu- mentenverpakkingen uit de afgelopen honderd jaar. Kinderen kunnen er een speciaal ontwikkeld supermarktspel spelen met echte scanners. Op vertoon van uw AH Bonuskaart krijgt u 2,50 korting op de entreeprijs. De normale entreeprijs bedraagt 10,- voor volwasse- nen en 6,- voor kinderen van vier t/m twaalf jaar. Per kaart geldt de korting voor maximaal vier personen. De tentoonstelling loopt van 2 november 2000 tot en met 18 maart 2001. De bezoektijden zijn van dinsdag t/m zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Zaans Museum, Schansend 7,1509 AW, Zaandam (bij de Zaanse Schans). Telefoonnummer: (075) 616 28 62. Fotografie Renee Frinking styling Cyn Ferdinandus accessoires: uit eigen bezit ZAANSE mayonaise Het bedrijf Van Wijngaarden in Zaandijk is een grote producent van mayonaise. Voor het merk Euro Shopper maken zij Zaanse mayo naise, verkrijgbaar in pot en tube en Zaanse fritessaus (pot). AllerHande 11-2000119

Allerhande | 2000 | | pagina 119