te doen met Hoewel we kip het hele jaar door eten, komt kalkoen vooral tijdens de kerstdagen op tafel. Terwijl kalkoen minstens zo veelzijdig is. AllerHande zet de mogelijkheden op een rij. Bij de meeste mensen roept kal koen sfeervolle beelden op die we maar al te goed kennen uit Amerikaanse en Engelse lcerst- films: een enorm feestelijk kerst- gebraad komt temidden van een stralend gezelschap op tafel. Hoewel de kerstkalkoen van oor- sprong een Engelse traditie is, doen ook veel Nederlandse fami lies jaarlijks mee aan dit kerstri- tueel. Buiten kerst ligt de con- sumptie van kalkoen echter bedui- dend lager dan elders. Misschien is het juist wel de gedachte aan het tafereel van de grote kerstkalkoen die afschrikt. Terwijl kalkoen juist in verschil- lende kleine delen wordt ver- kocht, waardoor het zelfs in een- persoonshuishoudens makkelijk kan worden gegeten. Daarbij komt dat de bereiding van kalkoen net zo eenvoudig en snel is als die van lap en het aanbod van kalkoen- vlees vrijwel even gevarieerd. Van gehakt tot biefstuk Naast filets, dijen, drumsticks en vleugels, zijn er kalkoenproduc- ten als schnitzels, gehakt en roer- bakvlees. En omdat een kalkoen over het algemeen veel groter is dan een kip, kunnen van de grote stukken borstvlees een aantal bijzondere producten worden gemaakt, zoals tournedos, medail- lons en biefstuk. De afzonderlijke delen van de kal koen onderscheiden zich in kleur en smaak. Het witte magere borst vlees geldt als een van de mooiste stukken van de kalkoen en houdt wat betreft smaak het midden tus- sen kalfs- en kippenvlees. De poten en dijen van de kalkoen zijn donkerder van kleur en steviger van structuur. De smaak van deze delen doet in de verte aan wild denken. Bakken, roerbakken, gril- len, pocheren, braden en stoven: kalkoenvlees leent zich voor alle bereidingswijzen. Hoewel de smaak van kalkoenvlees iets meer uitge- sproken is dan die van kippenvlees, blijft het neutraal genoeg om de meest uiteenlopende smaakcombi- naties aan te kunnen. Veel keus in kalkoen AllerHande 11-2000109 Albert Heijn heeft de volgende kalkoenproducten vast in het assortiment: filet roerbakvlees schnitzel wienerschnitzel gegaarde schnitzel biefstuk tournedos paupiette medaillons nasi- bamivlees saucijsjes

Allerhande | 2000 | | pagina 109