Gerijpt in de achter het etiket In de herfstmaanden is elk zonnetje mooi meegenomen. Ook als u die uit een glas wijn haalt. In deze dikke, sappige cabernet sauvignon proeft u'm zeker. '4M Woodbridge by Robert Mondavi Cesare en Rosa Mondavi, afkomstig uit het Italiaanse Sanferrato, vestigden zich zo'n drie- kwart eeuw geieden in Lodi om druiven te gaan verbouwen. Hun zoon Robert zette in 1966 zijn eigen bedrijf op in Napa Valley, Inmiddels is Mondavi een van de bekend- ste Californische huizen waartopwijnen worden gemaakt. Maar Robert wilde ook wijnen voor alledag aanbieden. Gewoon om bij de dagelijkse maaltijd te drinken. Hij startte een tweede wijnhuis en noem de dat naar de vestigings- plaats: Woodbridge, een slaperig stadje ten zuid- oosten van San Francisco. Ook deze wij nen veroverden de wereld. Woodbridge is een garantie voor goede, sappige varietal-wijnen. 1997: vroege oogst De druivenpluk startte in 1997 vroeger dan ooit, namelijk in de laatste week van juli. Het droge, warme voorjaar zette vroeg in en in de zomermaanden werd het niet te heet, waardoor het fruit zich evenwichtig en tamelijk snel ontwik- kelde. 76 procent cabernet sauvignon Deze Woodbridge is een zogenaamde varietal-wijn en wordt gemaakt van de cabernet sauvignon. Varietal, of op z'n Frans cepage, betekent letterlijk (druiven)ras, maar wordt ook gebruikt als aanduiding voor wijnen gemaakt van een druivensoort. Dat wil zeggen: de wijn bestaat dan voor het grootste deel uit cabernet sauvignon, maar er mogen andere soorten worden toegevoegd. In deze '97-er komen onder ande re ook merlot, zinfandel en sangiovese voor. RM - Woodbridge Winery RM staat voor Robert Mondavi. Dat is de naam van de eigenaar en oprichter van de wijnhuizen Mondavi en Woodbridge. WOODBRIDGE Hoewel Robert Mondavi met Woodbridge wijnen voor bij de maal tijd wilde maken, is deze cabernet uit 1997 ook heel lekker om zo, zonder iets erbij, te drinken. Dat komt doordat hij soepel en zacht is en boordevol sappig fruit zit. De eerste indruk is zelfs een Tekst Magda van der Rijst fotografie Koene Heuvink tikkeltje zoet, maar het blijft een droge wijn, die zich gemakkelijk laat combine- ren met diverse gerechten. Bij allerlei soorten vlees, gebraden en geroosterd, doet deze wijn het goed, maar bijvoor- beeld ook bij een smeui'ge lasagne met spinazie, bij risotto met paddestoelen en Warme dagen, koele nachten De druiven voor de Woodbridge- wijnen groeien in en rondom Lodi, een streek aan de rivier de Sacramento. De tem- peratuur die overdag behoorlijk kan oplopen, wordt heel vaak getem- perd door de mistvelden die vanaf de oceaan landin- waarts drijven. Het windje vanaf de rivier houdt de nach ten koel. Dankzij de zon raakt de druif vol zoet sap, de koelte zorgt ervoor dat de onmisbare zuren bewaard blijven. parmezaanse kaas en bij roomkaas met walnoten. wijncategorie 8 Serveertemperatuur: 16 a 18 °C Prijs16,99 AllerHande n-2000105

Allerhande | 2000 | | pagina 105