Zii is wiininkoper bii Albert Heiin en weet precies welk gerecht Zij is wijninkoper bij Albert Heijn en weet precies welk gerecht zich het beste door welke wijn laat begeleiden. Jacqueline Snoeker over de wereld van filmende wijnen en fris-droge zuren. Opmerkelijke carriere Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt' ®"0r0cht0T Jacqueline Snoeker neemt een hapje van haar gerecht en een nipje uit het glas. 'Proef je hoe goed die parelhoen samengaat met deze mooie bordeaux? Verfijnde, niet al te frivole gerechten vra- gen nu eenmaal 0111 een elegante wijn.' Na nog een slok: 'Deze stoofschotel is een soort sjieke coq au vin. Naast gewelde pruimen, wat spekjes en bosui zit er een flinke plas rijpe cabernet sauvignon in. Plus een tipsie port en een lepeltje creme fraiche om het 'droge' lcarakter van de saus er net even af te halen. Zou je daar- van meer toevoegen, dan krijg je een fil- mend (romig, red.) gerecht en dat vraagt om een filmende wijn, een mollige wijn die een soort fluwelen laagje op je tong achterlaat.' In zo'n geval bijvoorbeeld een cabernet sauvignon uit Chili of een shi- raz uit Australie. Vanwege de overvloedi- ge zon zijn wijnen uit deze nieuwe wijn- landen rijper en voller van smaak. En dat maakt ze tot goede begeleiders van maal- tijden met roomsauzen. 'Sauzen op waterbasis vragen om meer droge wijnen,' aldus Jacqueline, 'zoals een frisse sauvignon blanc met veel zuren. Nee. dat betekent heus niet dat ze wrang smaken. Ze zijn juist fris-droog en hebben een lichte afdronk.' ICruidige gerechten laten zich goed combineren met een kruidige Cotes du Rhone of Spaanse Rioja. 'Die wijnen zijn tevens aan te raden als je met lcrachtige ingre- dienten als paprika, uien en olijven hebt gewerkt. Als tegenwicht kunnen ze gerust een beetje power in het glas gebruiken.' Jacqueline Snoeker (36) is inkoper wijn bij Albert Heijn. Eigenlijlc is zij juriste, maar het bedrijfsleven trok haar meer aan. Acht jaar geleden kwam zij terecht bij Ahold. Haar carriere kun je op zijn zachtst gezegd opmerkelijk noemen. Aanvankelijk was zij adjunct-secretaris van de Raad van Bestuur. Vanuit die staf- afdeling belandde zij als regiomanager op de winkelvloer. Sinds 1 januari is zij wijninkoper. Een mooiere baan lean zij zich niet wensen: 'Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt.' Jacqueline is 96 AllerHande 10-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 96