Koopt u wel eens producten van het eigen merk van Albert Heijn? 'Ik freb een helfe aan .reclame' opdekoffie bij albert heijn 'Het is natuurlijk wel voordeliger' 'Wij letten meestal wel op het eigen merk. Hagelslag bijvoorbeeld hebben we altijd van Albert Heijn. En vleeswaren natuurlijk, en appelmoes. Ik geloof niet dat ik er over nadenk. Ik pak het gewoon. Het is natuurlijk wel voordeliger, maar het is 00k uit gewoonte.' 'Prijs speelt mee, zeker' 'Ik koop veel van het eigen merk. Cola bijvoorbeeld. Dat is niet alleen prijs- technisch interessant, maar dat vindt mijn vrouw 00k nog lekker. Maar de prijs speelt mee, zeker. Als er een prijsver- schil is, en er is geen kwa- liteitsverschil, dan nemen wij het voordeligste.' 'Nou en of! Brood, melk, alles! Ik pak het eigenlijk automatisch. Net als mijn moeder. Ik denk dat ik het van haar heb overge- nomen. Je neemt toch de smaak van thuis mee. En niet alleen omdat het voordelig is. Pindakaas van het eigen merk van Albert Heijn is absoluut het allerlekkerst. Niet zo vet. Nee, je zal bij mij in de kast niet gauw een ander merk aantreffen.' 'Nee, ik koop nooit iets van het eigen merk. Zoveel prijsverschil is er 00k weer niet. Of wacht eens even... Frituurvet, dat koop ik wel speciaal van Albert Heijn. Dat fri tuurvet is echt goed. Het heeft namelijk geen smaak. Bijna alle merken frituurvet hebben een bij- smaak. Deze dus niet.' 'Het frituurvet is echt goed' 'Waarom neem ik het eigen merk? Goeie vraag. Omdat ik het zo gewend ben. Het eigen merk is meestal het goedkoopste. Maar weet je wat 00k meespeelt? Voor dat eigen merk wordt niet zo inten- sief reclame gemaakt en dat bevalt me. Ik heb een hekel aan reclame.' Jasmijn (11) en Els Karlas (36) AllerHande 10-2000 93 A. Doorduijn (63) tekst Karin van Munster fotografie Michiel van Nieuwkerk AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn-winkel aan de Martinus Nijhofflaan in Delft. Luisa Lorai (28) N. Olman (54) Sander Cennip (27)

Allerhande | 2000 | | pagina 93