r N Wienermelange lijkt op koffle verkeerd, alleen de koffie is wat pittiger. Als u wei- nig tijd hebt maalct u snel Wienermelange uit een zakje. Roer er voor een bijzonder accent 1 theelepel instant-cacaopoeder en een snufje kaneelpoeder door. Vul een koffieglas half met versgezette espresso of sterke koffie en roer er een lepel chocoladepuddingsaus of Hot Chocolate- poeder (Nescafe) door. Vul dit aan met schui- mig geklopte melk en schep er een flinke schuimkraag op of een toef slagroom. Wilt u iets bijzonders, roer dan een klein scheutje gembersiroop door versgezette Perla Extra Mild, Mokka of Kenia (of voeg voor het zetten wat fijngehakte verse gem ber aan de gemalen koffie toe). Spuit er eventueel een toef slagroom op. Vul een koffiemok met lekker sterke (espres- so)koffie en roer er een lepel chocoladepud dingsaus of Hot Chocolate-poeder (Nescafe) door. De koffie wordt extra pittig als u er ook wat kaneelpoeder door roert. Met Perla Espresso maakt u heerlijk pittige espresso, gewoon in het koffiezetapparaat. Vindt u een echte espresso te sterk, maak dan een americano: dat is een espresso met wat meer water. Vooral Perla Goud en Perla Java zijn heel geschikt voor een lekker bakje koffie ver keerd. Schenk uw mok half vol met versge zette koffie en vul dit aan met licht schui- mig geklopte melk. Extra lekker: strooi er wat chocoladevlokken over. n Wienermelange Cafe Mocha Met een zweempje gember Cafe Diablo Tekst Clara ten Houte de Lange fotografie Willem Groeneveld styling Marjolein Vonk accessoires gele kop en schotel (D) cappuccino-kopjes (E) cafe mocha-kop en schotel, (F) witte mok, witte kop en schotel (A) Irish Coffee-mok (G) gele mok, lepel in gele mok (H) overige accessoires uit eigen bezit, zie biz. 146 AllerHande 10-2000 91 Espresso en americano Koffie verkeerd

Allerhande | 2000 | | pagina 91