De lekkerste pasta is verse pasta. Daarom breidt Albert Heijn het aanbod verse pasta uit. Deze maand zijn er zes nieuwe soorten en uiteraard komen die uit Italie. AllerHande nam er een kijkje. De verse pasta van AH Huistraiteur is zo authentiek als het maar kan. Het land van herkomst is dus niet zo moeilijk te raden: Italie. De Nederlandse pastalief- hebber heeft bij Albert Heijn al eerder kennis kunnen maken met verse taglia- telle, tortelloni, ravioli en paglia e fieno, die bij wijze van spreken zo onder de deegroller vandaan in het koelvak belan- den. Deze stukjes Italiaans vakmanschap worden voor AH Huistraiteur vervaardigd door een familiebedrijf in Lonate Ceppino, op zo'n veertig minuten rijden van Milaan. AllerHande nam een kijkje achter de schermen, en schoof met de familie aan tafel voor een voorproefje van de nieuwe soorten pasta. Voor de lol Het gebied rond Milaan is er den van grote bedrijvigheid. Hier kom je niet om van het landschap te genieten, hier wordt gewerkt. Zo ook door de pastamakers van Lo Scoiattolo. Wat bijna twintig jaar gele- den begon als een 'grapje' van de familie Belletti, is inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf met 36 werknemers. De 'mamma' van de familie, Ebe Serri Belletti, komt uit de streek Emilia Romagna, waar de pasta oorspronkelijk vandaan komt. Ebe en haar man Umberto werkten samen met hun dochters Anna Maria en Giancarla in de voedingsmiddelenhan- del. Puur voor de lol schaften ze begin jaren tachtig een klein pastamachientje aan om met de recepten van 'mamma' hun eigen pasta te maken. Het resultaat lieten ze proeven aan vrienden, kennissen en klanten. Die waren onder de indruk en zo kwam van het een het ander. De huidige vestiging van Lo Scoiattolo, wat 'de eekhoorn' betekent, is al het vier- de onderkomen van het florerende bedrijf. De deeglappen worden inmiddels niet meer met de hand uitgerold en er moeten stevige mengmachines aan te pas komen om de grote hoeveelheden pasta- vulling te bereiden, maar de traditionele receptuur wordt nog altijd in ere gehou den. De familie Belletti, inmiddels aange- vuld door schoonzoons Lino en Guiseppe, probeert in eigen keuken regelmatig nieuwe recepten uit. Wat dat kan opleve- ren, kunnen we nu ook in Nederland proeven. Tarwegriesmeel Hoewel pasta vele vormen en kleuren kent, is het basisrecept, het pastadeeg, altijd hetzelfde. Het onderscheid tussen pasta en goede pasta zit hem dan ook in de bereidingswijze van het deeg. Wat pre- cies het geheim van 'mamma Belletti' is, blijft natuurlijk in de familie. Guiseppe wil wel kwijt dat de lcwaliteit van het meel van groot belang is. 'Voor pastadeeg gebruik je een mengsel van bloem en tar wegriesmeel. Dat laatste is een stuk duur- der en dus gebruiken veel producenten zo veel mogelijk bloem en zo weinig mogelijk tarwegriesmeel. Wij gebruiken in verhouding veel tarwegriesmeel. Defamilie Belletti Er komen stevige mengmachines aan het maken van het deeg te pas, maar de traditionele receptuur van het familiebedrijf wordt nog altijd in ere gehouden. mamma1 AllerHande 10-2000 65

Allerhande | 2000 | | pagina 65