Camembertmousse met karamelsaus van rode port Een lekkere combinatie van hjgj||j|fczo.et als nagerecht cepten vindt u vanaf bladzijde 129 franse wijnenl Wijn in woorden Tekst Magda van der Rijst receptuur Clara ten Houte de Lange fotografie Bart Nieuwenhuijs (gerechten), Leo Potma (interviews), Stone, Benelux Press styling Cyn Ferdinandus kok Coen Beute accessoires: servies, bestek.glaswerk (A), gekleurd aardewerk en servetten (H), kleding modellen (K,L,M,N), zie biz. 146 Het lastige van proeven is het onder woorden brengen van wat u in de wijn tegenkomt. Dezetermen komen in wijnomschrijvingen regelmatig voor: Aards: paddestoelen, bosgeur, soms rijp Agressief: negatief strak, hard en zuur Bloemig: ruikt naar bloemen en soms geparfumeerd, vriendelijk Body: krachtig, veel alcohol Complex: veel geur- en smaaknuances Droog: niet zoet Elegant: evenwichtig, meestal fris en aan de strakke kant, vaak complex Evenwicht: zoet, zuur, geur en smaak- aroma's zijn in de goede verhoudingen aanwezig Ferm: meestal jong, met tannines en/of veel zuur Filmend: zacht mondgevoel, alsof er een filmlaagje achterblijft Krachtig: veel smaak, redelijk hoog alcoholgehalte Rond: a lie eigenschappen van de wijn vormen een geheel, hij is op dronk Rustiek: vaak krachtig, rijp en rijk, niet per se complex Sappig: met frisse, fruitige aroma's en zachte zuren Soepel: zonder of met zachte tannines en weinig zuur Strak: tegenovergesteld van filmend, verfrist de mond Stroef: met veel (nog jonge of onrijpe) tannines Stug: negatief, met te veel tannines Tannine: substantie uit druivenschil die de mond doet samentrekken Vanille: zoetige geur en/of smaak meestal afkomstig van het eikenhou- ten vat waarin de wijn heeft gelegen Vol: veel geur- en smaakaroma's, meestal soepel, krachtig Zwaar: met veel alcohol of suiker Zwoel: geeft zoete indruk van specerijen, vaak afkomstig van het houten vat, rijp Meer weten? Tijdens de wijnmarkt vindt u bij uw Albert Heijn-winkel een gratis wijn-informatieboekje, met een uitgebreidere woordenlijst. AllerHande 10-2000 35

Allerhande | 2000 | | pagina 35