Een goed P- Jf 'Als het gerecht veel smaak heeft, mag de wijn ook krachtig zijn' Bij een wijn van niveau doet wild het uitstekend. Met dit wildmenu met bijpassende wijnen kunt u echt klassiek genieten. Wildmenu Sommelier en wijnmeester Therese Boer: De Librije in Zwolle werd in 1999 niet alleen tot beste restaurant van Nederland uit- geroepen, maar kreeg ook twee Michelin-sterren. Beide jury's spraken vol lof over de eigen- zinnige kookstijl van eige- naar/chef-kolc Jonnie Boer en roemden de perfecte wijnad- viezen die gastvrouw-somme- lier en mede-eigenaresse Therese Boer geeft. Therese: 'Nieuwe gerechten proeven wij altijd met de mensen uit de keuken en de bediening. Bij elk gerecht proberen we een of meer wijnen. Ik zoek de wijnen bij het gerecht zoals dat er staat. Het gebeurt weleens dat Jonnie besluit iets aan het gerecht te veranderen, omdat dan de wijn-spijscombinatie erop vooruitgaat. Jonnie heeft een uitgesproken stijl van koken. Zijn gerechten hebben meestal een hoog smaakgehal- te en dus moet ik daar wijnen met veel smaak naast zetten. Ik lcom regelmatig uit bij klassie- ke witte bourgognes en rode wijnen uit Spanje. Een juiste wijn-spijscombinatie verhoogt echt het plezier dat je zowel aan het gerecht als aan de wijn beleeft. De beste combinatie bestaat niet. Een favoriete com binatie hangt van veel meer factoren af dan alleen de smaak en structuur van het gerecht. Ook de stemming, het gezelschap, het weer, het soort etentje, het tijdstip van de dag en de persoonlijlce wijnvoor- keur van de gast laat ik mee- wegen. In het restaurant werk ik daarom met veel open wij nen. Wat ik aan de een advi- seer, lean voor de ander een slechte keus zijn. Ik zoek naar verrassingen. De afgelopen jaren hebben wij wijnen uit de hele wereld geserveerd. Dat blijf ik doen, maar volgens mij komen de klassiekers als bour- gogne en bordeaux ook weer terug.' (amuse) Gebakken oesterzwam met notenpate wijncategorie 2 Kangaroo Ridge Chardonnay (koud voorgerecht) Oosterse eendenborst met rucola en meloen wijncategorie 4 Charles de Valmer Vouvray (warm voorgerecht) Wildbouillon met fijne groenten wijncategorie 4 Pedro Domecq Medium Dry Sherry (hoofdgerecht) Hazenachterboutjes met rode paprikasaus en knolselderijpuree wijncategorie 9 Chateau Puy Blanquet Saint-Emilion Grand Cru (nagerecht) Camembertmousse met karamelsaus van rode port wijncategorie 10 Conqueror Ruby Port 28 AllerHande 10-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 28