'Loungen' in herfstsfeer Najaarsbuffet met bijpassende wijnen Makkelijke stoelen en banken, sfeervolle muziek, mooie wijnen en een tafel met lekkere hapjes. Dat wordt een zondagmiddag lang 'loungen' en uitgebreid genieten. Herfstbllffet (voor ca. w personen) Noten en druiven Verse walnoten, paranoten en hazelnoten zijn weer volop verkrijgbaar. Leg de noten (met kraker) en blauwe en witte druiven (met schaar) op een schaal of in een mand. Charcuterie (vleeswaren) Rangschilc op een grote, platte schaal diverse soorten vleeswaren. Varieer in rauwe ham, droge worstsoorten en gekoolcte ham. Een combinatie kan zijn: een stuk bistroworst of ander hard worstje aan een stuk, 100 gram gesneden droge salami-achtige worst, 100 gram chorizo, 100 gram Ardenner ham, 100 gram Schwarzwalderschinken en 100 gram boterhamworst. Gameer eventueel met olijven. Leg 3 soorten pate op afzonderlijlce borden. Relcen per pate ca. 250 gram. Kies voor pates van verschillende vlees- of wildsoorten en met afwisselende structuren. Bijvoorbeeld een grove pate met noten, een wildpate en een fijne roompate. Zet twee soorten salades met milde, niet-zure dressings op tafel. Zoals een witlof-waterlcers- salade met pecannoten en een dressing van olijfolie, weinig citroensap, wat appelsap, Franse mosterd, veel fijngesneden bieslook, zout en peper. Of bijvoorbeeld veldsla met kleine blaadjes basilicum en kruizemunt, stukjes appel, heel fijngesnipperde bosui, uitgebakken spelcjes, en gebakken gemengde paddestoelen. Daarbij een dressing van het spekbalcvet, olie, balsamicoazijn, Franse mosterd, een paar druppels gembersiroop, fijngehakte peterse- lie, zout en peper. - mi Kaas Stel een plateau samen van 4 a 6 soorten kaas. Bij- Jp voorbeeld ca. 150 gram frontage de i chaumes, ca. 150 L V. gram chevre met IL ~-|fc kruiden, ca. 200 gram five-counties-cheddar, ca. 200 gram stilton, ca. 200 gram belegen komijnekaas en ca. 300 gram Old Amsterdam. Klop de roomboter eventueel luchtig met de mixer. Kies (ongesneden) ambachtelijke broden zoals Le Champain, pain batard of pain de campagne. Zet ook toast op tafel. Bijvoorbeeld de neutrale Saiwatoast en de lichtzoete Digestifs volkorenbiscuits. Loungen is 'in'. Grand-cafes, dancings, strand- paviljoens en restaurants: de relaxte loungestijl is overal. Ook thuis. Nodig een aantal vrienden uit en neem een zondagmiddag lang de tijd om uitgebreid bij te praten, naar muziek te luisteren en te genieten van al het heerlijks dat de herfst biedt. Een buffet is de ideale manier om ook als gastvrouw of -heer heel ontspan- nen de middag door te komen. Pates Salades Boter Brood 26 AllerHande 10-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 26