franse wij Van 2 tot en met 15 oktober staat Albert Heijn in het teken van de betere Franse wijn, met name uit de Bordeaux. In deze AllerHande laten we zien hoe u er optimaal van geniet. De ene wijn is de andere niet. Wijnen varieren in smaak, stijl en prijs. Die verschillen kunnen niet altijd, maar wel vaak worden verldaard. Kent u eenmaal de reden van die verschillen, dan worden de prijsniveaus begrijpelijk, een wijn ltie- zen makkelijker en van een wijn genieten nog prettiger. Klassiekers De afgelopen jaren heeft de wijnwereld op zijn kop gestaan. Klassieke gebieden als de Bordeaux en Bourgogne moesten plaatsmaken voor de nieuwe wijnlanden. Aan de ene kant kwam dat door de hoge prijzen van de Franse wijnen, aan de andere kant door de steeds betere kwali- teit van de nieuwe wereldwijnen. Van lieverlee lijkt er een evenwicht te ont- staan. Wijnen uit de nieuwe wereld heb- ben een eigen plaats op de schappen ver- overd en Frankrijk houdt de prijzen weer aardig in de hand. Aandacht voor de nieuwe wijnen blijft bestaan, maar de interesse in klassiekers komt voorzichtig terug. Daarom besteedt AllerHande tij- dens de wijnmaand extra aandacht aan bordeaux-wijnen. Hoe zat het oolc alweer met de appellations, era's bourgeois en de grand era's? Soms wordt er over de Bordeaux gespro- lcen en geschreven alsof er maar een type wijn vandaan zou lcomen. Niets is minder waar. Verschillen in bodem, microkli- maat, ligging van de wijngaarden, gebruik van druivenrassen en visie van de producent geven elke bordeaux z'n eigen karakter. De Fransman noemt dit geheel van factoren 'terroir' en daar- nen i proeven AllerHande 10-2000 23

Allerhande | 2000 | | pagina 23