Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn klantenservice Met echte boter Zuivere koffie Elke twee weken nieuwe receptkaarten Rookworst Ik drink graag de biologische koffie van Albert Heijn, maar ik heb een paar vragen. Uit welk land is de koffie afkom- stig, en welke soorten koffie zitten erin verwerkt? Op de verpakking staat SKAL1920. Wat betekent dit? Mevr. L. te E. Sinds 21 augustus liggen in de vierhonderd grootste Albert Heijn-winkels gratis receptkaarten met inspirerende eet-ideeen voor doordeweekse dagen. U kunt kiezen uit twaalf verschillen- de recepten, die elke twee weken worden vervangen. Aan de kleur in de rechterbovenhoek kunt u zien om wat voor soort gerecht het gaat: met vlees, vis of vegetarisch. De meeste gerechten zijn binnen dertig minuten te bereiden en u hoeft er niet veel voor in huis te halen. Op de kaart staat overzichtelijk aangegeven wat u allemaal nodig hebt, zodat u de kaart meteen als boodschappenlijstje kunt gebruiken. De recepten op de receptkaarten vindt u 00k op internet: www.ah.nl. De biologische koffie van Albert Heijn is een melange van koffiesoorten uit verschillende landen. Albert Heijn maakt een uitgebalanceerde melange van Arabica uit Mexico of Peru, en Robusta is een mix van koffie uit Madagaskar, Indonesie of India. SKAL is de controleren- de organisatie die onze producent het nummer 1920 heeft gegeven. Sinds enige tijd is de vorm van de AH Roomboter-rozijnencake veranderd. Nu gaan er minder plakken uit de cake. Waarom is dit gedaan? Mevr. D. te A. De AH Roomboter-rozijnencake is veranderd van vorm, zodat het verschil tussen cakesoorten die wel of niet met roomboter zijn bereid, duidelijk zichtbaar is. De cakesoorten die deze grotere blokvorm hebben, zijn met roomboter bereid. Waarom kan niet elke rookworst in de magnetron? Het antwoord van Marit van Egmond, inkoopster vleeswaren en worst De meeste rookworsten die bij Albert Heijn worden verkocht, kunnen heel gemakkelijk in de magnetron worden opgewarmd. U hoeft alleen maar de bui- tenzak te verwijderen en een gaatje, door de verpakking heen, in de rook worst te prikken en deze dan 21/2 minuut op 450 Watt te verwarmen. De AH Runderrookworst, de Euro Shopper- rookworst en de verschillende verse rookworsten (die verkocht worden vanuit de koeling bij de vleeswaren), zijn gemaakt volgens een traditioneel, ambachtelijk recept. Ze worden gerookt boven houtsnippers en hebben een knapperig velletje en een zachtere rooksmaak. Als deze worsten verwarmd zouden worden in de magnetron, zou- den ze hun knapperigheid en sappig- heid verliezen. Daarom moeten ze met gesloten binnenverpakking in circa 15 minuten in heet, maar niet kokend, water worden verwarmd. De verse rook worsten uit de koeling moeten zeker 20 minuten worden opgewarmd in warm, maar niet kokend water. AllerHande io- -2000 145

Allerhande | 2000 | | pagina 145