Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn Goed verpakt Koffie met een vleugje room Olijfolie bewaren Kookboeken vol ideeen klantenservice Ik drink graag koffie met AH Koffieroom. Het komt echter regelmatig voor dat de koffieroom die ik in mijn koffie doe, gaat schiften.Toch is de room dan niet zuur. Hoe komt dit, en wat kan ik er aan doen? Mevr. S. te E. Op het moment dat u de koffieroom in de koffie doet, is hij waarschijnlijk te koud. De room kan dan gaan schif- ten. Wij adviseren u de room al in het kopje te doen op het moment dat u koffie gaat zetten. Hoe kan ik olijfolie het beste bewaren? Bewaar olijfolie in een goed gesloten fles, op een donkere plaats, bij kamertemperatuur. Zo blijft ze makkelijk een jaar houdbaar. Als u de olijfolie in de koelkast bewaart, gaat ze stollen en wordt ze dikker en ondoorzichtig en ontstaan er dikwijls vlokjes. Het heeft geen nadelig effect op de olie. Op kamer temperatuur wordt de olie weer vloeibaar en ver- dwijnen de vlokjes. Sommige liefhebbers vinden het een uitgesproken lekkernij om gestolde olijfolie op een stuk (warm) brood te smeren. Op de verpakking van o.a. de biologische bietjes en salade- mixen staat 'verpakt onder beschermende atmosfeer'. Wat houdt dit precies in? Dhr. M. te W. Dit betekent dat de kwaliteit en houdbaarheid langer gewaarborgd blijven door het gebruik van (toegestane) gassen in de verpakking. De meestgebruikte gassen zijn stikstof en koolzuurgas, of een mengsel daarvan. Het gaat dus om gassen, die een bestanddeel zijn van lucht. Zijn de recepten uit de kookboekenseries van Albert Heijn allemaal nieuw, of zijn ze afkomstig uit de AllerHande? Kunt u iets meer over de kookboeken vertellen? Dhr. S. te R. Alle receptuur wordt speciaal voor de boeken ontwikkeld. De recep ten zijn dus niet afkomstig uit AllerHande. In de serie eetboeken zijn acht boeken uitgebracht met de titels Vis, Pasta, Salades, Rijst, Kip en gevogelte, Roerbakken, Amuses en Vegetarisch. Dit jaar zijn we gestart met de serie De streekkeukens van Europa. In de eerste drie boeken stonden Frankrijk, Griekenland en Italie centraal; bin- nenkort verschijnt het vierde deel met Belgie als onderwerp. Albert Heijn probeert de klanten met deze kookboeken te inspireren en recepten te geven op basis van een beperkt aantal ingredienten (die allemaal in de Albert Heijn-win- kels verkrijgbaar zijn). AllerHande 10-2000143

Allerhande | 2000 | | pagina 143