recepten Bavo's eetsprookje Pompoensoep Opmerkingen bij de receptuur Het Albert Heijn-wijninformatiesysteem (zie bladzijde n8) (hoofdgerecht, 4 personen) 1/2 kilo pompoen 2 uien 2 appels (Jonagold) 1 eetlepel boter of margarine 1 eetlepel bruine basterdsuiker noot muskaat 1 theelepel kaneelpoeder 2 kippenbouillonblokjes 1 dl slagroom zout (versgemalen) peper zakje crou tons staafmixer Q Bereiden: Pompoen schillen en in stukken snijden. Uien pellen en snippe- ren. Appels schillen, in vieren snijden, klokhuizen verwijderen en in stukken snijden. In hoge pan boter verhitten en ui ca, 3 minuten fruiten. Pompoen, appel en suiker toevoegen en ca, 5 minuten op matig vuur al omscheppend bakken. Q Nootmuskaat naar smaak erboven raspen, yi theelepel kaneel en 1 liter water toevoegen. Bouillonblokjes erboven verkruimelen. Soep in ca. 20 minuten zachtjes gaar koken. Intussen slagroom lobbig kloppen en op smaak brengen met nootmuskaat, rest van kaneel, zout en peper. Soep met staafmixer pureren en op smaak brengen met zout en peper. Q Soep in diepe borden scheppen en garneren met kruidige room. Bestrooien met croutons. Bereiden; ca. 45 minuten Prijs p.p.; ca.f2,2$ Bevat per eenpersoonsportie: 375 kilocalorieen eiwit 6 g-vetjg- koolhydraten 44 g In plaats van verse kruiden U kunt verse kruiden in de receptuur vervangen door gedroogde of diepvrieskrui- den. Neem voor 1 takje verse kruiden 1 theelepel gedroogde, theelepel poeder of 1 eetlepel diepvrieskruiden. Eet- of theelepel Als er in de receptuur 1 eet-of theelepel staat aangegeven, dan wordt een afgestreken lepel bedoeld. Een theelepel bevat 3 milliliter, 1 eetlepel bevat 5 theelepels (15 ml) en 1 deciliter ca. 7 eet- lepels (100 ml). Verkrijgbaarheid van produc- ten en ingredienten Niet alle producten en ingredienten die worden genoemd in AllerHande, zijn verkrijgbaar in alle Albert Heijn-winkels. Om duidelijk te maken waar ze verkrijgbaar zijn, staat er soms een omcirkeld cijfertje bij. Zo'n product is dan in elk geval ver krijgbaar in Albert Heijn-win- kels met dat cijfer op de deur. Is het product dat u zoekt niet aanwezig, dan kunt u zich wenden tot de supermarkt- manager. Deze helpt u graag een oplossing te vinden. Natuurlijk kunt u met vragen 00k terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-0305). Merknamen achter ingredien ten Soms ziet u achter een product in de ingredientenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbeeld:i pot vleesfond (380 ml, AH). Van het genoemde product is bij Albert Heijn dan alleen dat merk verkrijgbaar. Receptprijs is richtprijs De bij de recepten vermelde prijs per persoon (of per portie) is een richtprijs. Door geringere of grotere aanvoervan ingredien ten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen. Alle bij Albert Heijn verkrijgbare wijnen hebben een kleurcode. Elke kleur vertegenwoordigt een groep van een bepaald type wijn: wijncategorie 1 lichte, frisse, fruitige witte wijnen wijncategorie 2 ronde, fruitige, soms wat kruidige witte wijnen wijncategorie 3 voile, rijke witte wijnen wijncategorie 4 friszoete tot halfzoete witte wijnen wijncategorie 5 halfzoete tot rijke, zoete witte wijnen wijncategorie 6 rosewijnen wijncategorie 7 lichte, soepele, fruitige rode wijnen voile, ronde, vaak wat kruidige rode wijnen stevige, rijke, krachtige rode wijnen wijncategorie 10 rijke, zoete rode wijnen en port AllerHande 10-2000141

Allerhande | 2000 | | pagina 141