Een geperst sinaasappeltje thuis, daar kan geen jus d'orange uit de winkel tegenop. Of toch? De verse vruchtensappen van AH Huistraiteur kunnen wedijveren met zelfgeperst. n het koelvak bij Albert Heijn staan de vruchtensappen van AH Huistraiteur. Ze zijn honderd procent vers, zonder toe- voegingen of conserveermiddelen - het is net alsof u ze zelf hebt geperst. Neem de verse sinaasappelsap. Die wordt op pre- cies dezelfde wijze gemaakt als bij u thuis. Men snijdt sinaasappels in twee helften en perst vervolgens het sap er uit. Het verschil zit alleen in het schillen en in de inkoop. Schillen Voor goed sap zijn niet alle vruchten geschikt. Voor het sinaasappelsap van AH Huistraiteur wordt maar een soort sinaasappels gebruikt, het ras Valencia Late. Die is het hele jaar rond verkrijg- baar, maar ieder seizoen in andere gebieden. Van Spanje tot in Zuid-Chili zoekt de inkoper voor Albert Heijn naar de beste oogst Valencia Late. In Nederland worden de vruchten gese- lecteerd en ontdaan van vuil. Daarna gebeurt er iets wat in geen enkel huis- houden met een sinaasappel gebeurt voor deze geperst wordt. De sinaasap pels voor het verse sap van Albert Heijn worden geschild. Niet de hele schil gaat eraf maar alleen de buitenste laag. In dat laagje zit een scherpe, bittere olie. Er hoeft maar een spatje van de olie in het sap terecht te komen om de jus de bekende, minder aangename bijsmaak te geven. Daarom moet het laagje schil waarin de olie zit er eerst af, en dat gaat op een wijze die lijkt op het schrappen van aardappels in een schrapmachine. Een bijzondere bijlcomstigheid bij deze methode is dat de rest van de sinaasap- pelschil na het persen van het sap niet als afval hoeft te worden verwijderd. Nee, melkveehouders komen het graag ophalen voor hun koeien. En een koe eet geen sinaasappelschillen als het buiten ste oliehoudende laagje er nog op zit, maar de geschilde schillen gaan er in als koek. Maar voordat de koe de schil v van het h is AlierHande 10-2000103

Allerhande | 2000 | | pagina 103