En de winnaar is... R O s achter het etiket Rosemount Estate werd in 1999 uitgeroepen tot beste wijnhuis van het jaar. Om de Winery of the Year Award te verdienen moeten alle wijnen uit het assortiment een hoge, constante kwaliteit hebben. Deze Grenache Shiraz '98 kreeg al eerder een gouden plak. Wijnhuis Rosemount Estate vierde in 1998 z'n vijf- entwintigjarig bestaan. Eigenaar Bob Oatle kocht Rosemount in 1969. Inmiddels is Rosemount wereldwijd een begrip. Grenache Shiraz: twee druivenrassen Dit is een zogenaamde bi-cepage: een wijn gemaakt van twee drui venrassen. De grenache zorgt voor het verleidelijke, frisse fruit en maakt de wijn soepel. De shiraz geeft'm kracht, kruidigheid en de zwoele, donkere smaak van rijpe, paarse pruimen. Toen de familie Oatley het verwaarloosde wijngoed Rosemount kocht, bestond het al een eeuw. De Duitse immigrant Carl Brecht plantte in Upper Hunter Valley, het gebied ten noord-oosten van Sydney, in 1864 zijn eerste druif. Hij noemde z'n wijngaard 'Rosemount'. Een rijke, fruitige smaak De Grenache Shiraz is een zachte, soepeie wijn met de voile smaak van donkere pruimen, het frisse van rode zomervruchtjes en het geurige van specerijen. Aan alles proeft u dat de druiven veel zon hebben gehad. Het rijpe fruit vormt de basis voor een rijke wijn met zwoele aroma's. Het frisse Tekst Magda van der Rijstfotografie Koene Heuvink zoetje en de ronde structuur maken'm heel geschikt om te combineren met een romige pate met cranberriesalsa, kalkoenfilet met zoetzure kersensaus, sappige karbonades, pittige worstjes van de barbecue en lichtbelegen kaas. Ook zo, zonder iets erbij, doet deze wijn het goed. Rosemount-wijnmaker Philip Shaw:'Voor al m'n wijnen van elk label Opvallende ruitvorm Het logo van het huis heeft verschillen- de, heel herkenbare lijnen. De uitmon- stering met het zogenaamde 'splitla- bel', twee losse etiketten in ruitvorm geplakt, is gereserveerd voor de bi- cepages. South East Australia is de uit- gestrekte streek die grofweg gezegd het deel van Australie beslaat dat zich ten zuiden van de iijn Sydney-Adelaide bevindt. In deze rechter- benedenhoek van het conti nent liggen bijna alle Australische wijngaarden. 1998 Was het jaar van El Nino. Tijdens de zomer- maanden viel er op veel plaatsen geen druppel regen. Door de extreme droogte was de oogst kleiner dan normaal. Aan de ene kant een nadeel, aan de andere kant een voordeel, want minder druiven betekent meestal rijker sap en dus een geconcentreerdere wijn. Zoals veel Australische wijnhuizen heeft ook Rosemount een aantrekkelijk'visitors centre'. Hier kunt u de wijnen proeven, informatie krijgen en flessen kopen. Meer informatie en foto's vindt u op www.rosemountestates.com.au. street ik naar complexiteit en elegantie. Elegant betekent in Australie niet fragiel, maar wel: veel geur, veel smaak, veel body. En dat alles in de juiste, elegante verhoudingen.' wijncategorie 8 Serveertemperatuur: 16 a 17 °C Prijs: 16,99 AllerHande 9-2000 99

Allerhande | 2000 | | pagina 99