is niet zo ingew ikkeld' p- kant-en-klaar e nsten Bij de grote filialen van Albert Heijn worden zelfs maaltijden gekookt waar u bij staat. De dag- verse ingredienten worden in de winkel 'geshopt' en koks gaan met de wok voor u aan het werk. Er is keus uit maar liefst negen roerbakgerechten: drie oosterse, drie Italiaanse en drie Europees- getinte maaltijden. Verser kan Huistraiteur het niet voor u maken. Vlees, vis of vegetarisch, het is er allemaal en de recepten zijn steeds weer anders. Naast de roerbakgerechten zijn bij de Huistraiteur in Bediening trou- wens 00k nog gegrild vlees en versbereide pizza's te koop. Makkelijk en gezond Uit onderzoek blijkt dat niet iedereen weet dat kant-en-klaar 00k gezond kan zijn. In opdracht van het Voorlichtingsbureau Vlees voerde het NIPO een onder zoek uit, waaruit naar voren kwam dat slechts 53% van de ondervraagden denkt met kant- en-klaarmaaltijden genoeg voe- dingsstoffen binnen te krijgen. Terwijl kant-en-klaar niet per definitie 'ongezond' betekent! Els Dijkstra van het Voedingscen- trum: 'De kant-en-klaarmaaltij- den worden steeds beter. Albert Heijn loopt voorop in de ontwik- keling van gezond gemaksvoed- sel. Neem nu zo'n 'Koken Stomen' maaltijd, die bevat rede- lijk wat groente en bijvoorbeeld magere vis. Dat is gewoon een goede maaltijd. En 00k koelverse stamppotten kunnen een goede samenstelling hebben. Belangrijk is dat je elite dag minstens twee ons groente en twee stuks fruit eet, daarvoor voeren wij campag- ne. Dat is oolt mogelijk met een kant-en-klaarmaaltijd, als je daar- naast bij het ontbijt iets van fruit gebruikt en bij de lunch wat rauwkost neemt. Echt, gezond eten is niet zo ingewiklteld.' Marijke Schmale (53), woont alleen. Favoriet: 'Ik vind de maaltijden van Koken Stomen heerlijk. De kabeljauw of zalm met groente bijvoorbeeld. De maaltijden zien er appetijtelijk uit en zijn echt vers. En je hoeft ze alleen maar even in de magnetron te doen. Soms haal ik 00k wel die Indonesische maaltij den, die zijn 00k wel lekker.' Hoe vaak? 'Gemiddeld 1 a 2 keer per week.' Wanneer? 'Ik werk als verpleegkundige en draai wisselende diensten. Als ik thuiskom, heb ik niet altijd meer zin om te koken.' AH Huistraiteur Gehaktballetjes met krieltjes en mosterdsaus, AH Huistraiteur Zalmschotel, AH Huistraiteur Bami met Ajam Pangang Lonny's Ayam Paniki AH Zuurkool met worst, AH Boerenkool met worst Wat is uw favoriete kant-en-klaarmaaltijd? Welke mist u in het assortiment? Bel eens met de AH Servicelijn: 0800-0305, want er wordt graag rekening gehouden met uw wensen! OJ in AH Koken Stomen Tagliatelle met Asperges AH Koken Stomen Penne peperonata 5 I .W AllerHande 9-2000 95

Allerhande | 2000 | | pagina 95