'Op koopavond halen we vaak kant-en-klaar ven de groenten knapperig en wordt bijvoorbeeld vis lekker mals. Verantwoord gezond, want zo blijven alle vitamines beter behouden. De kant-en-klaarmaaltijden van AH die wat langer houdbaar zijn, zoals stamppotten, maar 00k lasagna en spaghetti bolognese, zijn ideaal om altijd in huis te hebben. Deze maaltijden kunt u wat langer bewaren, omdat ze langer verhit zijn. In het koelvak vindt u verschillende soorten. Ook in het koelvak staan de lcant- en-klare maaltijden van Lonny's, de bamboemandjes met complete Indonesische maaltijden naar authentielce recepten. U hoeft de heerlijlce stoofgerechten niet te laten sudderen, dat is al voor u gedaan. Of u nu van de Hollandse pot houdt of van exotische gerechten, de keuze in kant-en-klaarmaaltij- den bij Albert Heijn is groot en wordt alleen nog maar groter. En door het snelle distributiesysteem kunnen maaltijden steeds eerder in de winkel liggen. Paul Monnichmann (38), getrouwd, een tweeling op komst. Favoriet: 'Ik vind de verse pizza's van Albert Heijn erg lekker en..., hoe heet dat 00k al weer, die stoofschotel met aardappeltjes, Boeuf Bourguignon geloof ik. En die Indonesische maaltijden in rieten mandjes, die vind ik echtfantastisch. Hoe vaak? 'Zo'n i a 2 keer per week.' Wanneer? 'Mijn vrouw en ik hebben een eigen zaak, dus op koopavond halen we vaak kant-en-klaar. En op zaterdag, als we geen zin hebben om te koken. Op doordeweekse dagen koken we altijd gewoon.' Karen Wikart (33), woont samen. Favoriet: 'Wat ik lekker vind zijn de gehaktballetjes met groenten in mosterdsaus van AH Huistraiteur.dat is een magne- tronmaaltijd. En dan neem ik een vanillerijstpuddinkje toe. De gehaktballetjes zitten in zo'n zwart bakje, er zitten krieltjes bij en gemengde groenten, ook spek- jes en zilveruitjes. En dus mosterd saus.' Hoe vaak? 'In ieder geval 1 keer per week.' Wanneer? 'Als ik haast heb, of ga sporten of zo.Toen ik een fotocur- sus deed met een collega haalden we tussen de middag een kant- en-klaarmaaltijd, en dan warmden we hem op in de bedrijfsmagne- tron. Zaten we samen in de keu- ken te eten voor we naar de cur- sus gingen. Ik eet ook iets makke- lijks als ik ga sporten, na het spor ten heb ik geen zin meer om te koken.'

Allerhande | 2000 | | pagina 93