Geen probleem Veel keus in kant-en-klaar Als u geen tijd hebt om te koken, is een kant-en-klare maaltijd een uitkomst. Er is keus genoeg en de kwaliteit is goed. De Nederlander kiest tegen- woordig steeds meer voor gemak. Uit de GfK Voedsel- consumptiepeiling is gebleken dat in 1999 in de supermarkt maar liefst veertien procent meer kant-en-klare maaltijden zijn ver- kocht dan in het jaar ervoor. Met name ouderen (55+) en jongeren zonder kinderen eten doorde- weeks kant-en-klaar. Gezinnen met kinderen eten vooral in het weekend makkelijk. En als die kinderen de leeftijd hebben bereikt dat ze gaan sporten en naar clubjes gaan, moeten de leden binnen een gezin vaak op verschillende tijdstippen eten. Ook op dat soort dagen zijn kant- en-klaarmaaltijden een ideale oplossing. Ruime keuze Albert Heijn heeft veel verschil lende soorten kant-en-klaarge- rechten in het assortiment. U kunt kiezen voor de maaltijden die wat langer houdbaar zijn, zoals diepvriesmaaltijden, pizza's of maaltijden uit blik, of voor de maaltijden die enkele dagen in de koellcast lcunnen worden be- waard. Van deze laatste soort heeft Albert Heijn vier varianten in het assortiment, die allemaal van uitstekende kwaliteit zijn en verse ingredienten bevatten. Met een maaltijd van AH Huis- traiteur kunt u uzelf op culinaire wijze verwennen. Zou u bijvoor- beeld een gerecht als lasagne zelf maken, dan staat u langere tijd in de keuken. Terwijl de lasagne van AH Huistraiteur net zo vers is. De pasta is al dente, de groente knap- perig en de saus puur van smaalc. Er zitten geen conserveermidde- len in. De maaltijden van AH Koken Stomen zijn nog rauw - de ingre dienten zijn dagvers gesneden en verpakt, u stoomt ze pas thuis gaar in de magnetron. Verser kant-en-klaar bestaat er niet. Door de snelle stoomtechniek blij- Geen tijd?r Petra van de Kwartel (38), heeft een man en twee zoontjes. Favoriet: 'De koelverse Hoilandse kant-en-klaarmaaltijden.' Hoe vaak? 'i a 2 keer per week.' Wanneer? 'Als mijn lief Robbert niet thuis is. Robbert lust geen stamppotten en is ook verder geen Hoilandse pot-fan, dus dat zal hij niet maken. Ikzelf ben ech- ter gek op stamppot en de traditie van aardappels, groente en vlees. Dus als hij er met het eten niet is, kies ik vaak voor Hoilandse kant- en-klaarmaaltijden, want na een drukke werkdag en lange creche- dag moet het eten snel op tafel staan. Verder krijgt mijn zoon van bijna vier regelmatig zo'n Hoilandse maaltijd. Robbert kookt vrijwel altijd en bij voorkeur uit- heemse gerechten. Die zijn niet altijd zo geschikt voor onze zoon.' 92 AllerHande 9-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 92