Greenfields-vlees bij Albert Heijn Opvallend voor ons is vooral dat de koeien niet worden gemolken de wei, maar dan ingekuild, waar extra natuurlijk krachtvoer aan wordt toege- voegd om het vee gezond en sterk de winter door te helpen. In een apart gebouw zijn speciale 'kraamkamers' voor de koeien, die er bijna knus uitzien. In een ruime box met comfortabel stro kunnen ze in het vooijaar in alle rust kalven. Daarna gaan koe en kalf gezamenlijk de wei in voor de zomer. Opvallend voor ons Hollanders, die gewend zijn aan koeien die tweemaal daags naar de stal en de melkmachines worden gedreven, is vooral dat de koeien niet gemolken wor den. De kalfjes drinken de melk immers gedurende de hele zomer. De kudde is dan ook niet gewend aan zo veel men- senbezoek. 'Kijk,' zegt Ricardo verbaasd, 'deze koeien lopen van je weg in plaats van dat ze nieuwsgierig naar je toeko- men.' Wapperende tafeiiakens Net na de middag breekt de zon door de druilerige wolken. Iedereen heeft inmiddels flinke trek. Op een prachtig plekje met uitzicht over de heuvels en de weilanden staan gedekte tafels op ons te wachten. Wapperende witte tafeiiakens in de schaduw van een groepje bomen en een warm Iers wel- kom van de kokkin. Op het menu staat Greenfields-rund- vlees, om ons zelf te laten oordelen of de zorg waarmee het vee wordt omringd echt zulk lekker vlees oplevert. Breege en haar assistenten serveren een stevige beef bourguignon en rundvleesmedaillons in een romige pepersaus. Genietend van de zon en een glas wijn, keuren de Hollandse fijnproevers het Greenfields-vlees. Iedereen is het erover eens dat het rundvlees superieur van smaak is. 'Lekker zacht en weinig vet,' volgens Sandra. 'Een goede structuur,' zegt 'pietlut' Ricardo. Over de stevige, typisch Ierse sauzen zijn de fijnproevers wat minder enthousiast. Liever zouden ze het vlees puurder en zonder al te veel bijsmaken proeven. 'Dan komt het beter tot zijn recht,' aldus Dennis. 'Maar de Ierse keuken is in ontwikkeling,' voegt hij daar optimistisch aan toe. Inderdaad wordt in Ierland steeds puurder gekookt, en komen ook typisch nationale groen- ten als pastinaak, kool en natuurlijk 'spuds' (aardappels) weer vaker op tafel. Maar het eindoordeel is positief. 'Er moet smaak aan zitten,' vindt Janny. 'Het vlees is sappig, goed gepresenteerd en ook het idee van de strenge kwaliteitscontrole vind ik heel belangrijk,' keurt Ricardo. 'Absoluut,' vult Sandra aan, 'want met kleine kinderen ben ik natuurlijk vrese- lijk bewust van wat ik in huis haal.' Cenietend van de zon en een glas wijn keuren de Hollandse fijnproevers het vlees. greenfields Greenfields-vlees is afkom- stig van Ierse runderen die in alle rust op groene weiden kunnen grazen. Met dit vlees speelt Albert Heijn in op de behoefte aan rund vlees van een uitstekende kwaliteit. Greenfields-vlees wordt zeer uitgebreid gecon- troleerd, zodat u ervan opaan kunt dat het aan de hoogste eisen voldoet. Van Greenfields zijn de volgende producten vast opgenomen in het zelfbedieningsassortiment. U herkent ze aan de groene verpakking: biefstuk kogelbiefstuk doorregen runderlap magere runderlap sukadelap pepersteak steak rosbief rosbieflapjes a la minute entrecote a la minute rib-runderlap Tekst Miranda Westerhoud fotografie Tessa Posthuma de Boer AllerHande 9-2000 91

Allerhande | 2000 | | pagina 91