Albert Heijn-klanten bezoeken een Greenfields-boerderij Smaakt rundvlees van runderen die grazen op groene weiden echt zo lekker? Vier Nederlandse vleesliefhebbers reisden met AllerHande af naar lerland om rond te kijken bij de boer en de proef op de som te nemen. Een reportage. De vleesliefhebbers gaan een dagje rondkijken op het boerenbedrijf van Paddy McFarland en zijn zoon Donal, in het lerse plaatsje Camlough. Het vee staat in groepen verspreid over verschil- lende weilanden. Terwijl we in landro- vers door de heuvels van Armagh van de ene naar de ander kudde rijden, proeven we de sfeer van het lerse platte- land. De koeien hebben weinig bood- schap aan het Hollandse bezoek. Gezapig grazen ze op de hellingen. Het gras is sap- pig en de verschillende kruiden die ertus- sen groeien zoals duizendblad en wilde tijm geven het Greenfieldsvlees zijn lcarakteristieke smaak. Minstens zo belangrijk voor het Green- fields-keurmerk als het frisse lerse gras en het relaxte leven van de runderen, is de strenge kwaliteitscontrole. Van ieder rund wordt in een centrale database van de Livestock Meat Commission een dos sier bijgehouden over zijn of haar afkomst en geschiedenis. En ook op de boerderij zelf wordt nauwkeurig geregi- streerd wat de runderen binnenkrijgen. Uitgangspunt van Greenfields is immers een hoge standaard voor de gezondheid van de runderen, hun voeding en de kwa- liteit van de boerderij en zijn omgeving. Paddy geeft ons een rondleiding door de stallen. Het ruikt er naar boerderij, maar er is geen vee te bekennen. Dat staat immers in de wei van het vroege voorjaar tot eind September, vertelt Paddy. Opvallend is de ruimte die de beesten hebben. De stal is verdeeld in ruime boxen, waar ze in groepen van acht de winter doorbrengen. 's Winters eet het vee van hetzelfde gras als's zomers in architectonisch vormgever Pakt met zeven vrienden van een koolcclub eens per maand flink uit. Kookt verder alleen uitge- breid voor haar gezin als ze na het werk nog energie en zin heeft. 'Een mens heeft niet zoveel vlees nodig, als het maar wel goed is. Daarom ga ik ook vaak naar de groene slager.' Omschrijft zichzelf als echte vleeseter en liefhebber van de Franse keuken. 'Ik ben van 9 uur 's morgens tot 2 uur 's nachts met eten bezig, dus ik hoor er verstand van te hebben.' facilitair projectbegeleider Heeft hotelschool gedaan en weet dus, naar eigen zeggen, hoe 't hoort. Zijn favoriete gerecht bestaat uit vlees, pasta en toma- ten. 'Ik heb een Spaanse achter- grond en de Spaanse keuken is heel basaal, dus voor mij geldt: hoe simpeler, hoe lekkerder. En ja, ik ben een pietlut op eetgebied.' interieuradviseur Is een gemakzuchtige kok en laat zich graag adviseren door 'de leuke slager' van haar Albert Heijn-filiaal. 'Ik houd van goed. Liever eet ik drie keer in de week een goed stuk vlees, dan dage- lijks mindere lcwaliteit.' gras in de lerse heuvels? Sandra Jongedijk (30) uit Winsum, Dennis Niehorster (33) uit Leidschendam, bar-/restauranthouder Ricardo Vivas (30) uit Nieuwegein, Janny van't Hoff (50) uit Woudrichem, AllerHande 9-2000 89

Allerhande | 2000 | | pagina 89