van pitloze druiven uit Griekenland. Hoewel druiven tot een van de eerst gekweekte fruitsoorten behoren zijn pitloze druiven een relatief jonge variant. De Griekse druiven komen voornamelijk uit de buurt van de stad Corinthe (Peleponnesus), in de oudheid al zo befaamd vanwege de gedroogde druiven dat de krent emaar genoemd is. En dat vakmanschap en die lange kweekervaring komen nu goed van pas, want pitloze druiven zijn veeleisend. De teelt is tijdrovend en arbeidsintensief, want de planten moeten net zo zorgvul- dig gesnoeid worden als bijvoorbeeld Japanse bonsai-boompjes. Een warm, gematigd klimaat met lange, zonnige zomers en koele winters is ideaal. De pitloze druiven die u bij Albert Heijn vindt zijn voorverpakt om het zachte fruit zoveel mogelijk te beschermen. Ze smaken heerlijk op elk moment van de dag, bij het ontbijt, als tussendoortje of als dessert. Probeer bijvoorbeeld eens druiven met yoghurt en bruine suiker. Druiven doen het ook goed in allerlei hartige en zoete salades en ze vormen een klassieke toevoeging aan gebak, bowls en puddingen, gerechten met gevogelte en romige wijnsauzen en sabayons. Druiven hebben de naam calorierijk te zijn, maar dat valt reuze mee: 64 kilocalorieen per 100 gram. Bovendien zijn ze een uitstekende bron van mineralen (ijzer, kalium), sporene- lementen en vitamine C. Spoel druiven altijd goed af en laat ze uitlekken in een vergiet of op een scho- ne theedoek. Controleer of er bescha- digde exemplaren in de tros zitten en verwijder die direct. Druiven zijn op een koele plaats enkele dagen houd- baar, in de koelkast ca. een week. EN VERDER VOLOP VERKRIJGBAAR de smaak van het seizoen E M Verrassende toepassingen Bewaartips Geen groente zo veelzijdig als de prachtige purperen aubergi ne. Rond de Middellandse Zee kent men meer dan duizend ver- schillende bereidingen: gevuld, gestoofd, gegrild, gebakken, kro- kant gefrituurd of als pikante salade... Alles kan. Bewaar aubergines Never niet in de koel kast, ze zijn gevoelig voor te lage temperaturen. Vruchtgroenten als aubergines en courgettes zijn nu op hun best. Een deel van het jaar wor den ze aangevoerd uit warmere streken, maar in September heb ben we ze van eigen bodem. Behalve de langwerpige cour gette heeft Albert Heijn ook decoratieve ronde mini-courget tes. Ideaal om te vullen. Gekookt en wel vindt u ze in het groente-koelschap: Hollandse bieten van de nieuwe oogst. Heerlijk (en makkelijk!) voor salades en voorgerechten. Of heel klassiek: geraspt, met wat azijn, laurier en gebakken uitjes. Hoe smaakt tomaat? Telkens weer andersl Van ronde toma- ten tot trostomaten, en van cherrytomaatjes tot Roma- tomaten, ze hebben elk hun eigen smaak, vorm en toepas- sing. De aanvoer is op z'n top, want bijna a lie tomaten komen nu uit eigen land. De ronde tomaten en de cherryto maatjes zijn er ook van AH Biologisch. AllerHande 9-2000 7

Allerhande | 2000 | | pagina 7