Verjaardag vieren Maak een pinata Subersnelle verjaardagstaaB raktaties JARIG OP HET NET voor klein (en groot) Of je nou i, 10 of 100 wordt: bij jarig zijn horen taart, cadeautjes en een partijtje! De populairste verjaardagstaarten: AllerHande 9-20Or hapsnap Op het World Wide Web is veel over verjaardagen en verjaar- dagspartijtjes te vinden. Surf bij voorbeeld voor allerlei feesttips en ideetjes eens naar www.vanharte.nl. En op de site www.famousbirthday.com kunt u vinden welke beroemd- heden er allemaal tegelijk met u jarig zijn. Ook zijn er op het net tal van mogelijkheden om jarigen een digitale felicitatiekaart te sturen: www.hallmark.com of www.bluemountain.com. Een supersnelle verjaardags- met een dun laagje vanille- het geheel af met taartgelei (dr. taart maakt u van een kant-en- kwark. Daarop legt u bosvruch- Oetker). Serveer de taart met klaretaartbodem die u bestrijkt tenmix uit de diepvries. Maak Tastou (Campina). Tekst Mary Stottelaar fotografie Renee Frinking styling Silena Boersma F Zakjes Teletubbie-biscuits van Lu of Koekebeest van AH Plastic bekertje versierd met een Pokemonfiguurtje gevuld met popcorn Krentenbolmuisjes van minikrentenbolletjes en een staart van dropveter en turn turn als oogjes Uitdeelzakken zout- jes (Smiths, Croky, AH of Bastini) appeltaart vruchtentaart slagroomtaart mokka/chocolade taart bavarois of kwarktaart Bron: Nederlands Bakkerij Centrum Werkwijze: Blaas een ballon op, beplak deze met een paar lagen pa pier en laat hem goed drogen. Prik de ballon kapot en maak voor- zichtig een gat in het papiermache. Stop hem vol met bijvoorbeeld smarties, tumtum, zakjes beertjes en klein speel- goed, zoals plastic fluit- jes. Doe er veel confetti bij. Plak de bal weer dicht en versier het geheel. Het hoogtepunt van een ldnderfeest in het Amerikaanse werelddeel is een pinata. Een pinata is een dier of pop van papiermache die gevuld is met allerlei snoep- goed, confetti of klei- ne speeltjes. Aan het einde van een kin- derpartijtje wordt de pinata opgehangen aan een boom of aan het plafond. De kinde- ren krijgen een blind- doek voor en slaan met een stok tegen de pinata totdat deze stuk gaat. Zo staan ze in een regen van cadeautjes en snoepgoed!

Allerhande | 2000 | | pagina 61