'Ze proberen van alles iets moois te maken' veel Thaise koks, van wie hij de meer dan verbouwde bakfiets- en noordoosten hebben ze lcunst van de Thaise keuken af jes, allemaal met hun eigen gefermenteerde zoetwatervis. heeft kunnen ldjken. Rene: 'In specialiteit, die oolc niets In onze ogen srinkt dat gigan- Thailand draait alles om eten, anders verkopen.' tisch. Bovendien eten ze er bit- het is een walhalla voor elke Een van zijn favoriete gerech- tere dingen bij chefkok. Op de markt weet je ten is yam woonseneen lauw- Ameling heeft niets dan lof niet waar je kijken moet, warme salade met doorzichtige voor de Thai. 'Sanuk is het zoveel groente en fruit is er. noedels en allerlei zeevoedsel. motto: hoe haal ik zoveel moge- Wat Frankrijk is voor Europa, is En hij kent een kok die fantas- lijk plezier uit het leven, en dat Thailand voor Azie. Je ziet tische kaai kratiem kan maken. zie je 00k terug in de keuken. iedereen eten, de hele dag kip met knoflook, perfect Het eten moet er mooi uitzien. door, er zijn geen vaste maaltij- gebakken. Is er eigenlijk iets Van twee centimeter winter- den zoals bij ons. Je ziet heel wat niet lekker is in de Thaise wortel weten ze nog een mooi veel straatstalletjes, vaalc niet keuken? Rene: 'In het noorden uitgesneden vlinder te maken.' Rene is werlczaam als docent op de Middelbare Hotelschool in Amsterdam. Daarnaast kookt hij Japans en Thais voor groe- pen. Inmiddels is hij acht lceer in Thailand geweest en kent hij Rene Ameling (42)

Allerhande | 2000 | | pagina 26