'De Thaise keuken biedt enorm veel keus' Ed (46) en Carla Klaarhamer (50) Ed en Carla maakten vier jaar geleden voor het eerst kennis met Thailand tijdens een drie- weekse duik- en strandvakantie in Phuket. Dat beviel zo goed dat ze al snel weer richting Thailand vertrokken. Aten ze het eerste jaar nog wel in res taurants die rekening hielden met de Europese smaak en gewoonten, de tweede keer pro- beerden ze alles. Ed: 'We zijn onwijs gecharmeerd van de Thaise keuken. Er komen een aantal gerechten op tafel en die deel je met elkaar. Dat schept een sociale band. Je zit 00k niet aan het hoofdgerecht vast, je kunt alles proberen. Er is enorm veel keuze en het is altijd keurig verzorgd, er wordt niet gerom- meld met eten, 00k niet op straat.' Hoe gingen Carla en Ed om met de fameuze heetheid van het eten? Ed: 'Daar zijn heel veel gradaties in. Er zijn 00k veel gerechten die niet heet zijn. En bij soep bijvoorbeeld, moet je alleen het vocht eten, niet de inhoud, die is alleen gebruikt om smaak aan de soep te geven.' Eds favoriet zijn de king prawns: garnalen ter grootte van een halve kreeft, die in Thailand zelf gekweelct worden. Carla is dol op roerbakschotels, zoals roer- gebakken ossenhaas met oester- saus. Sinds hun vakanties zijn ze thuis dan 00k veel de wok gaan gebruiken. Binnenkort rei- zen ze opnieuw af naar Thailand, ditmaal om hun zoon te bezoeken, die er is gaan wer- ken als duikinstructeur. En uiteraard om opnieuw te genie- ten van het Thaise volk ('ver- schrikkelijk beleefd maar niet onderdanig') en het Thaise eten.

Allerhande | 2000 | | pagina 22