Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn Gezonde koeien C.ehrandmerkt brood Rpfpptuur Italieboek Rectificatie Peulen en doperwten i klantenservice In het Italieboek, het derde deel in de Streekkeukenreeks van Albert Heijn, zijn per abuis bij twee Toscaanse recepten de verkeerde bereidingswijzen opgenomen. Het betreft de Finocchio in insalata op bladzij- de 46 en de Polpettine allafio- rentina op bladzijde 53. Indien u het boek heeft aangeschaft en graag de goede recepten wilt ontvangen, kunt u bellen met het telefoonnummer: (020) 643 24 71. Als u uw naam en adresgegevens inspreekt, ontvangt u zo spoedig moge- lijk de juiste recepten. Op een pak voile melk van AH Bio- logisch staat 'van gezonde koeien'. Door wie en hoe wordt dat gecon- troleerd? Mevr. H. te B. De controle wordt uitgevoerd door de stichting Skal. Dat is een onafhankelijke, door de overheid aangewezen organisa- tie, die certificaten aan producenten verleent en het EKO- keurmerk verstrekt. De stichting controleert of alle biologi- sche producten voldoen aan de eisen die de Europese regel- geving stelt. Skal controleert de gehele biologische produc- tieketen. Veehouders bijvoorbeeld moeten bij controle kun- nen aantonen dat zij hun dieren volgens die Europese regel- geving behandelen. Is het volkorenbrood dat jullie verkopen wel echt volkoren? Ik mis namelijk een ouweltje of een ingebrand kenmerk met VK erop. Mevr. C. te P. Wij verzekeren u dat het volkorenbrood dat wij verkopen echt volkoren is. Het is wettelijk niet meer verplicht om een kenmerk op volkoren brood aan te brengen.Toch is het goed mogelijk dat u brood aantreft waarop nog wel de letters VK staan. Dat komt dan doordat de bakker het brood bakt in oudere bakblikken; hierin staat nog de stempel VK. Met het bakken worden deze letters licht zichtbaar onderop het brood. In AllerHande 5 werd per abuis vermeld dat in jonge peultjes doperwten zouden zitten. Dat is niet waar. Doperwten zijn de zaden van de doperwtenplant en peultjes hebben juist nauwelijks ontwikkelde zaden. Ze behoren wel allebei tot de familie van de peul- vruchten. Fotografie Benelux Press, Koene Heuvink illustratie len van Laanen Angurk met Ik kocht laatst een pot zoetzure augurken van AH Biologisch. Op het etiket zag ik dat er rietsui- ker in was verwerkt. Hoort dat wel thuis in een biologisch pro duct? Ik eet namelijk het liefst een product waarin geen toe- voegingen zijn verwerkt. Mevr. H. te O. De rietsuiker, die 00k biologisch is, wordt toege- voegd om de augurken zoetzuurte maken. Het is overigens niet zo dat een biologisch product geen toevoegingen mag bevatten. Er mag in Europa gebruik worden gemaakt van enkele additieven die wettelijk goedgekeurd zijn. Het EKO-keurmerk wordt toegekend door de stich ting Skal als ten minste 95% van de ingredienten biologisch is. AllerHande 9-2000137

Allerhande | 2000 | | pagina 137