uit de Albert Mosse d luxe Bretonse delicatesse tot VlSgerecht Tot en met november zijn er artisjokken uit Bretagne. De groente wordt be- schouwd als een delicates se, die ook nog eens heel gezond is. De bittere stof 'cynarine' die er in zit, heeft namelijk een positie- ve invloed op het maag- slijmvlies. Bovendien oogt een artisjok mooi op de borden. Pluk na het koken (ca. 35 minuten op het fornuis of 5 minuten in folie in de magnetron) de blaadjes een voor een van de bloemknop en zuig het zachte deel van het blad af. Dip de blaadjes eventueel in een botersausje. Het lek- kerste wordt voor het laatst bewaard: de bodem. Om die te kunnen eten, verwij- dert u eerst de laatste blaadjes en de vlezige massa (het 'hooi'). Artisjok is zowel warm als koud lek- ker. Verkrijgbaar op de groente-afdeling, 2,50 per stuk. U hebt ze misschien al eens gegeten in een visrestaurant in Nederland of Belgie: lekker grote mosselen. Voor wie deze Prins Dingemanse Jumbo mosselen ook thuis wilde eten, was het vaak zoeken naar een goede visspeciaalzaak. Maar sinds een paar weken vindt u ze gewoon bij Albert Heijn, naast de al bekende Zeeland's Roem mosselen, De Jumbo mosselen bieden meer 'vlees' en dus meer genot voor de smaakpapillen van de echte visliefhebber. (Zak van 2 kilo, f 18,95). Met een verse saus van AH Huistraiteur verandert u een vers visje eenvoudig in een culinair hoogstandje. De vier soorten saus - hollandaise, witte wijn, cocktail en ravigotte - vindt u in het visschap (175 gram,/3,99). 12 AllerHande 9-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 12