De beleving van fijne geuren beauty Geuren roepen emotie op. Ze kunnen aantrekken of juist afstoten. En wist u dat baby's hun moeder in eerste instantie aan haar geur herkennen? en mens is in staat om maar liefst 400.000 verschillende geuren te onderscheiden. Met iedere ademtocht die via de neus de hersenen prikkelt, kunnen bepaalde emoties zoals genot en angst worden opgeroepen. Ook zijn geuren in staat het geheugen op een onverwachte manier te prilckelen. Zo lean een vers- gebaklcen appeltaart doen denken aan het ouderlijk huis of een bepaald parfum de herinnering aan een geliefde doen oplaaien. Een fris lichaam Als geuren zoveel emoties weten op te roe- pen, waarom zouden we ze dan camoufle- ren of verbloemen? Napoleon fluisterde zijn Josephine nog in: 'Ik ben over drie dagen terug. Was je niet.' Tegenwoordig wordt een fris ruikend lichaam als aantrekkelijk beschouwd. En onder fris wordt 'neutraal' of 'discreet geparfumeerd' verstaan. Lichaamsverzorgingsproducten zoals deodorants zijn zo ontwiklceld dat ze lichaamsgeurtjes neutraliseren of camoufleren. Een manier om lichaams geurtjes te lijf te gaan, is met behulp van een parfumdeodorant. Een andere manier is het gebruik van milde, geurlo- ze producten. Deze hebben als doel trans- piratiegeur op een neutrale wijze tegen te gaan. Omdat geurstoffen in deze pro ducten ontbreken, is de kans op huidirri- tatie minimaal. Bovendien doen ze geen afbreuk aan de geur van uw lievelings- parfum of aftershave. Positieve prikkeling Heerlijk geurende sprays kunnen als bodyspray worden gebruilct en doen op die manier ook dienst als eau de toilette. Zo'n spray beinvloedt niet alleen uw eigen stemming, maar kan ook de omge- ving in 'beroering' brengen. Zo staat een vleugje muskus, sandelhout of amber bekend om zijn aantrekkingskracht (op de andere sekse) en hebben geurextrac- ten als melisse, kamille en mandarijn vooral een rustgevende werlcing. Vanille (ook vaak toegepast in babyverzorgings- producten) is als een veilige omarming en heeft iets koesterends. Activerende extracten als dennennaalden, kastanje en eucalyptus vindt u onder andere terug in doucheproducten. Neus-pnkke- lende essences die lcorte metten maken met een ochtendhumeur! Bij Albert Heijn vindt u producten te kust en te keur die u helemaal in de stemming brengen. Verkrijgbaar bij Albert Heijn Deo's zonder luchtje: Deoleen spray of roller Nivea balsem roller sensitive Deo's met luchtje: Licht: Rexona spray sensitive Nivea spray Sanex spray of stick Zwaarder: Vogue Indian Passion Impulse Solar bodyspray Rustgevend douchen met: Fa Douche green tea Melkmeisje Een verkwikkende straal: Badedas fresh start Tekst Petey de Quay fotografie Renee Frinking, Stone styling Silena Boersma AllerHande 9-2000115

Allerhande | 2000 | | pagina 115