1 Australie Nieuw- Zeeland ook blends als semillon-chardonnay, gewurztraminer-riesling, colombard- chardonnay of shiraz-cabernet en grenache-shiraz-mourvedre. De wijngaarden liggen veelal in het directe achterland van de hoofdstad Melbourne. Wijnbouw in Nieuw-Zeeland vinden we zowel op het Noord als het Zuid Eiland. Lang heeft men gedacht dat het Zuid Eiland waarschijnlijk te koud zou zijn voor wijnbouw. Pas minder dan vijfentwintig jaar gele- den heeft men er voorzichtig een eer- ste akkertje beplant. Nu weet de hele wijnminnende wereld dat chardon nay en sauvignon blanc uit Marl borough tot de mooiste wijnsoorten behoren. Marlborough is een breed dal in het noordoosten van het Zuid Eiland. Het district levert wijnen die gelden als wereldwijde referentie voor hoe het moet. Ze zijn kristalhelder, met puur en intens fruit. Op het Noord Eiland is ook zo'n gebied. Hawke's Bay is net als Marlborough gepakt door de wijnkoorts. De koele, zuive- rende zeewind waait hier over een breed dal dat aansluit op een enor- me baai. Chardonnay, sauvignon blanc en ook cabernet sauvignon en merlot gedijen er fantastisch. SOUTH AUSTRALIA Padthaway# Coonawarra Riverlands re Valley Barossa Valley McLaren Vale Nieuw-Zeeland New South Wales Hunter Riverina Victoria Kangaroo Ridge Rose Rosemount Estate 1 Grenache Shiraz Kangaroo Ridge Chardonnay Uit South Australia: wijncategorie 9 Wynns Coonawarra Cabernet Shiraz Merlot wijncategorie 2 Lindemans Bin 70 wijncategorie 2 Banrock Station Chenin- Chardonnay Saint Clair Chardonnay en Saint Clair Sauvignon Blanc Hawke Marlborough/ V Montana Marlborough Chardonnay Uit New South Wales en Victoria wijncategorie 1 Banrock Station Reserve Unoaked Chardonnay wijncategorie 2 Rosemount Estate Semillon Sauvignon wijncategorie 3 Rosemount Riesling Gewurztraminer wijncategorie 3 Banrock Station Reserve Gewijrztraminer/Riesling wijncategorie 3 Kangaroo Ridge Chardonnay wijncategorie 3 Lindemans Bin 65 Chardonnay wijncategorie 3 Lindemans Cawarra Colombard- Chardonnay wijncategorie 3 Lindemans Cawarra Homestead Shiraz Cabernet wijncategorie 6 Kangaroo Ridge Rose wijncategorie 8 Rosemount Estate Grenache Shiraz wijncategorie 8 Banrock Station Syrah Mataro wijncategorie 9 Lindemans Bin 45 Cabernet Sauvignon Montana Marlborough Sauvignon Blanc Uit Nieuw-Zeeland wijncategorie 2 Saint Clair Chardonnay en Saint Clair Sauvignon Blanc wijncategorie 2 Montana Marlborough Sauvignon Blanc wijncategorie 3 Montana Marlborough Chardonnay AllerHande 9-2000101

Allerhande | 2000 | | pagina 101