Een verzorgd uiterlijk, ook bij hoge temperaturen I beauty Naargelang de stand van de thermometer stijgt, kost het meer moeite om er fris uit te zien. Met deze tips en wetenswaardigheden kunt u er zelfs bij de meest extreme tempe raturen voor zorgen dat u er verzorgd uitziet. A Is het warmer wordt, verliest u meer vocht. Dit is een natuurlijk proces waarmee het lichaam zijn temperatuur op peil probeert te houden. Ook de porien van het gezicht werken op die manier, waardoor de gezichtshuid de nei- ging heeft te gaan glimmen. Kies daarom voor een moisturizer - een vocht verzor- gend product dat het verdampen van de huid tegengaat - en reserveer een voile, rijlce en voedende creme voor's nachts. Een zomerse tint Ook met het juiste gebruilc van make-up kunt u er fris uit blijven zien. Bent u gewend een foundation te gebruilcen, ruil die dan in de zomer in voor een geldeurde dagcreme. Een gekleurde dag creme verlevendigt uw teint zonder de porien af te sluiten en bovendien zitten er beschermende ingredienten in, zoals UV-filters. Deze UV-filters behoeden de huid tegen uitdroging en vroegtijdige huidveroudering. Mascara, een lipstick in een lichte tint en een vleugje rouge zijn al genoeg voor een verzorgd zomers uiterlijk. Matte tinten die voor een fraai en ingetogen effect zor gen in najaar en winter, kunnen in de zomer plaatsmaken voor parelmoer en glans; prachtig bij een gebruinde huid! Wees wel spaarzaam in het gebruik van parelmoer oogschaduw. Door de warm- te hebben glansproducten de neiging zich in de plooitjes van de oogleden te 'nestelen'. Mooie glans Andere producten die zich in de warmte anders kunnen gedragen, zijn stylingpro- ducten. Warmte en vocht geven kapsels die met haarlalc in model zijn gebracht, een dof en plaklcerig aanzien. Met kort haar bent u in de zomer altijd goed af, zelcer als u het styleert met een wax of wet gel. Deze bevatten beschermende ingredienten en geven het haar een mooie glans. Haaraccessoires als trendy clips en speldjes komen van pas als u lang haar luchtig wilt opstelcen en in model wilt houden. Kies bij warm weer bij voorkeur voor kle- ding gemaakt van stoffen die 'ademen', zoals katoen, linnen en cool wool (een ragfijne, kreukvrije wolsoort). Voor diege- nen die ook in het hoogseizoen niet zon der panty's kunnen, biedt de ultralichte 15 denier een uitkomst: minstens zo com- fortabel als 'puur natuur'. \m/v PP-G* Zomerproducten bij Albert Heijn Moisturizers Oil of Olaz beauty fluid Diadermine Hydra-Protect Nivea Visage hydraterende dagcreme L'Oreal Plenitude Hydrafresh gel-creme Wax en wet gel AH Styling gel AH Styling wax L'Oreal Styling wax Schwarzkopf Junior power wax Lipstick Parelmoer lipstick van Cover Girl Panty's AH Panty 15 denier Tekst Petey de Quay fotografie Renee Frinking, Stone styling Silena Boersma AllerHande 8-2000 89

Allerhande | 2000 | | pagina 89