de smaak van het seizoen EN VERDER VOLOP VERKRIJGBAAR toepassingen zijn eindeloos. Rauw zijn ze heerlijk in salades en amuses, op brood en als rauwkost bij een dipsaus. Vaak worden ze gebruikt in oven- schotels of hartige taarten. Verder kunt u ze stoven, smo- ren, (roer)bakken, roosteren en gevuld in de oven bakken. De meest gebruikte schoon- maaktechniek is de volgende: halveer de gewassen paprika's in de lengte (van het steeltje naar beneden) en verwijder de steelaanzet, de zaadjes en de zaadlijsten. Snijd de paprika daama in reepjes of stukjes. Voor het schoonmaken van paprika voor paprikaringen en hele paprika's (bijvoorbeeld om ze te vullen): laat de paprika's heel, snijd een kapje aan de bovenkant af en schraap zaad jes en zaadlijsten met een pun- tige theelepel weg. Heerlijk zijn geroosterde paprika's, die u in de oven of onder de grill donker laat kleuren. Het geblakerde vel- letje trekt u er later af. Drie dagen Bewaar paprika's op een koele, donkere plaats. Gave, stevige paprika's kunnen minstens drie dagen bewaard worden. In de koelkast kan natuurlijk ook, hoewel dat de smaak en structuur niet ten goede komt. Qua voedingswaarde zit u goed met paprika's: ze leveren een behoorlijke dosis vitamine C (rode en gele nog meer dan groene), vitamine A en ijzer, en weinig kilocalorieen, varie- rend van 16 kcal voor groene tot 30 kcal voor rode en gele paprika's. Verse pepers zijn heel geliefd als pikante, aromatische smaakma- kers in alle keukens ter wereld, van mediterraan tot Mexicaans en van Thais tot Turks. Bij Albert Heijn vindt u verse groene en rode pepers (ook wel Spaanse pepers genoemd) en Madam Jeanet-pepers die nog pikanter zijn. Verwijder eventueel de zaadjes, want die zijn het scherpst. Madam Jeanet-pepers worden in de Surinaamse en Caribische keuken vaak in hun geheel of in stukken meege- kookt, en later verwijderd. Dat levert al genoeg pit. Meloenen zijn er nu te kust en te keur. Overbekend is de krui- dig-zoete Galia-meloen met groen vruchtvlees, die net als de gele honingmeloen uit Spanje komt. De Franse Charentais- meloen is prachtig oranje van binnen, en heerlijk zoet en aro- matisch. Een echte dorstlesser is de watermeloen met z'n friszoe- te, knapperige vruchtvlees. Zoet en sappig, zo smaken de overheerlijke bramen van Hollandse bodem. Geniet nu van dit rijpe, rode zomerfruit, want het seizoen is maar kort. Bramen zijn heerlijk uit het vuistje, in vruchtensalades en gebak, en in allerlei zomerse desserts met dessertwijn, room, yoghurt of ijs. Gesuikerde bra- i men in Barolo-wijn is een gelief- de Italiaanse combinatie. AllerHande 8-2000 7

Allerhande | 2000 | | pagina 7