Wie bepaalt bij u thuis wat er op tafel komt? op de koffie bij albert heijn 'Ik natuurlijk. Hoewel ik toevallig wel vanochtend aan mijn man heb gevraagd wat hij wil eten. lets magers, zei hij. Ik ben gek op een gewoon Hollands potje. Hoewel ik toevallig gisteren boboti heb gemaakt. Ken je dat? Dat is een heerlijke Aftikaanse ovenschotel met gehakt, gember, tomatenpuree, uien, curry, chutney, rozijnen, Worcestersauce en een krokante laag erop van sneetjes brood met geklopt ei. En dat met komkommersalade.' 'Dat bepaal ik, want ik woon op mezelf. In een studen- tenflat weliswaar, maar ik kook meestal alleen voor mezelf. Af en toe eten we met z'n alien en dan bepaal ik meestal niet wat er op tafel komt, want ik woon samen met allemaal vegetariers. Ik vind het best moei- lijk om iedere dag iets nieuws te verzinnen. Meestal maak ik iets makkelijks met een pakje. Kip siam of zo. En af en toe bel ik mijn moeder voor advies.' 'Ik heb vaak het laatste woord.' 'Ik en mijn man. We doen 00k meestal samen bood- schappen. We eten van alles: de ene dag pasta, dan Marokkaans, dan weer Hollandse pot. Nee, we hebben daar eigenlijk nooit discussie over. Dat komt doordat ik vaak het laatste woord heb. Maar dat is nooit een probleem hoor, want als hij zegt: 'ik wil dit of dat,' dan doe ik niet moeilijk. Ik waardeer een beetje creativiteit. 'Ikzelf, want ik woon alleen en ben mijn eigen baas. Ik houd van bijna alles en ik houd van koken, dus ik heb geen moeite met het dagelijkse diner. Ik houd 00k van het proberen van nieuwe dingen. Niet alles hoor, zoals... inktvis, dat is me te gek. Maar verder ben ik wel een avontuurlijk type. Op dit moment koop ik de lunch voor kantoor. Ik zorg altijd voor iets extra's naast het gewone beleg: een eitje, een knak- worstje, tonijnsalade... net even wat anders.' 'Mijn vrouw en ik bepalen samen waar we zin in hebben.' 'Wat er op tafel komt bepalen mijn vrouw en ik al veertig jaar samen in volledige harmonie. Wij bekijken gewoon waar we zin in hebben. Het hangt af van de atmosfeer van de dag. Het is een kwestie van gevoel. Wanneer we het bepalen? Het tijdstip is niet van belang. Het zijn dingen die spontaan opkomen. Vanavond maakt mijn vrouw bruine-bonensoep. Dat is een van haar specialiteiten.' Mia Ligtenberg (59): David Croen (20): Sandrine Saoud: Arlene Bartelings (34): S. Sosrosuwarno (75): AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn winkel aan de Langestraat in Hilversum. Tekst Karin van Munster fotografie Michiel van Nieuwkerk AllerHande 8-200079

Allerhande | 2000 | | pagina 79