r k Geurige gerechten met \- van de zomer Italie speelt de hoofdrol in het derde deel in de Streekkeukenreeks van Albert Heijn. Drie even karakteristieke als uiteenlopende gebieden staan centraal: Piemonte, Toscane en Sicilie. Behalve de voor deze streken zo typerende recepten geeft het boek interessante achtergrondin- formatie over de boeiende culinaire tradi- ties van de streken. Het boek neemt u raee naar het groene noordwesten van Italie met gerechten als bagna cauda en fritto misto, naar het landelijke Toscane met stevige schotels als witte-bonensalade en tagliatelle met gemarineerde haas, en het zonnige zui- delijke Sicilie met een klassieker als capo- nata. Naast culinaire informatie is bij elke streek ook een hoofdstuk opgenomen met toeristische informatie over markten, fes tivals, musea en wijnproeflokalen. Het boek bevat veel sfeerbeelden en elk recept is apart gefotografeerd. De streekkeukens van Europa, deel 3: Italie, 104 bladzijden, verkrijgbaar bij uw Albert Heijn-winkel voor f 19,95 Een boekje met heerlijke recepten in combinatie met een bijbehorend keukenat- tribuut, dat is het idee achter de cadeau- sets van Albert Heijn. Deze set bestaat uit een boekje met recepten voor gerechten met knoflook en een bijbehorende knof- lookpers. Hij is niet alleen handig in het gebruik, maar ook makkelijk schoon te maken. Knoflook leent zich voor rauw gebruik, maar ook voor alle mogelijke koolc- technieken. Als geen ander ingredient her- bergt knoflook een scala aan smaken in zich, van zoet en mild tot subtiel en fris. De receptuur is dan ook bijzonder gevarieerd. Zo vindt u in het boekje bijvoorbeeld recep tuur voor roodbaarsfilet met knoflook en koriander, knoflookrozijnenchutney en mozzarellabrochette met knoflookolie. Het boekje en de knoflookpers zijn samen verkrijgbaar bij uw Albert Heijn-winkel voor /14,95-®©® Fotografie Leo Potma (boeken), Carel Verduin (gerecht), Laurence Delderfield, Owen Franken (beelden uit boek AllerHande 8-2000 77

Allerhande | 2000 | | pagina 77