De soorten op een rij Ronde tomaten* Cherrytomaten* Trostomaten Tasty Tom- tomaten Vleestomaten Romatomaten Cherry- trostomaten Romaatjes Dit is de bekendste'gewo- ne'tomaat. Stevig en lek- ker sappig. Deze middel- grote tomaten hebben een wat zoete smaak. Het zijn echte allround tomaten. Koud lekker in salades en op brood, warm goed te verwerken in stoofgerech- ten en soep. Halve tomaat- jes kunt u bakken in de koekenpan of grillen onder een grillelement. Cherrytomaten of kersto- maatjes zijn gemiddeld iets groter dan een kers. Ze zijn stevig en fris zoet- zuur van smaak. Leuk om te verwerken tot hapje, maar ook lekker uit het vuistje, in salades of in roerbakgerechten. Albert Heijn heeft van deze soort ook een biologische variant in het assortment. Trostomaten zijn gewone tomaten, die met zo'n vijf tot acht stuks aan een steel zitten. Na het pluk- ken rijpen ze aan de tros gewoon door en ontwikke- len zo een lekker kruidige smaak. De tomaten aan het begin van de steel zijn het eerst rijp. Ze zijn lekker in salades, op brood en in stoofgerechten. Tasty Tom-tomaten liggen met zes tot acht aan een tros in een bakje en zijn verpakt in doorschijnende folie. Deze kleine, ronde en dieprode tomaatjes zijn stevig en sappig en heb ben een sterke zoetzure en kruidige smaak. Heerlijk om zo uit de hand te eten, in salades en in plakjes op brood. Tasty Tom-tomaten zijn ook lekker om te bak ken en te roosteren. Vleestomaten zijn groot en stevig. Ze bevatten meer en vleziger vruchtvlees dan gewone tomaten en min der pitjes. De smaak is mild en stevig. Vleestomaten worden vooral in stoofge rechten verwerkt, maar zijn ook lekker in salades of op brood. Vleestomaten zijn door het stevige vrucht vlees geschikt om te vullen. Deze stevige, ovale toma ten worden ook wel pomodori genoemd. Het vruchtvlees is wat droger dan dat van de gewone tomaat. Je kunt ze zo uit de hand eten. De sterke, krui dige en iets zoete smaak komt goed tot zijn recht in salades en op brood. Ook in stoofgerechten zijn deze tomaten lekker. If> Deze tomaatjes zitten met z'n veertienen of vijftienen aan een tros. Omdat de tomaatjes aan de tros ge woon doorrijpen, ontwik- kelen ze een iets kruidiger smaak dan de gewone cherrytomaatjes. U kunt ze op dezelfde manier gebruiken als de cherryto maatjes. Het romaatje is de kleine variant van de roma- tomaat, die ook wel pomodori wordt genoemd. Deze kleine tomaatjes hebben een heel uitge- sproken smaak. Ze zijn fruitig en sappig en zijn heerlijk om uit het vuistje te eten, zomaar tussen- door of bij de borrel. AllerHande 8- i-2000 73

Allerhande | 2000 | | pagina 73