Een tikkeltje achter het etiket Er zijn met veel wijnen die naar druiven smaken. De torrontes doet dat wel. Het is een sappige wijn die zowel een picknick als een zwoele zomeravond nog mooier en Fris en heel aromatisch nog langer kan maken. Etchart is de naam van het Argentijnse wijnhuis dat deze torrontes maakt. Arnaldo Etchart kocht in 1938 ver- waarloosde wijngaarden in het noordwesten van Argentinie. Het wijnhuis bestond sinds 1850 en was hard aan vernieuwing toe. Etchart en zijn vrouw slaagden erin hun eigen huis naam te geven en ze hielpen mee Argentinie als wijnland op de kaart te zetten. Deze torrontes is een uiterst frisse, maar tegelijkertijd een tikkeltje bedwelmende wijn. Hij is nameiijk heel aromatisch zonder overigens opdringe- rig te worden. Kamperfoelie, rozen en de geur van rijpe muskaatdruiven zijn te herkennen als u aan de wijn ruikt. Het sappige en rijke van de druiven komt in de voile, opwekkende smaak terug. Een wijn om zomaar van te genie- ten. Aan tafel is hij de perfecte partner van lichte gerechten waarin u hartig met fruit combineert. Denk bijvoorbeeld aan meloen met rauwe ham, mangosa- lade met gegratineerde geitenkaas of kippate met gemarineerde druiven. Ook bij salades met zeevruchten, pasta met pesto, milde vis- of groentecurry's, zomerse sandwiches en guacamole met nacho's is het een aanrader. Serveertemperatuur: 9 a n °C Prijs:/9,99 De druivenstokken zijn op de uitlopers van de Andes aangeplant. Het contrast tus- sen de uitgestrekte wijngaarden en het majestueuze gebergte is onbe- schrijfelijk indrukwekkend. Het klimaat hier is bijna ideaal voor de wijnbouw. Alleen de regen ontbreekt. Gelukkig levert de Andes meer dan genoeg smeltwater om het vochtgehal- te aan te vullen. Etchart is gevestigd in Cafayate. Dit hart van de Calchaqui-vallei ligt in de provincie Salta en is een van de noordelijkste wijngebieden van Argentinie. De druiven groeien hier zo'n 1700 meter boven de zeespiegel. Overdag kan het flink heet zijn, maar tijdens de nacht daalt de temperatuur aanzienlijk. Koele nachten zorgen ervoor dat de frisse aroma's en fruitige zuren in de wijn bewaard blijven. Torrontes heet de druif waarvan deze wijn is gemaakt. Dit typisch Argentijnse ras komt bijna nergens anders voor. Bijna, want in Spanje wordt er ook nog wat wijn van gemaakt. Het waren dan ook Spaanse emigranten die deze aromatische druif ooit meenamen naar Argentinie. 1999. helemaal op dronk De druiven voor deze wijn werden in de nazomer van 1999, in februari, geoogst. De wijn is inmiddels een jaar oud en helemaal op dronk. Torrontes-wijnen smaken in hun jonge jaren't lekkerst. Het gaat goed met Argentinie als wijnland. De laatste tien jaar is er veel gei'nvesteerd in de wijnbouw met als resultaat een verhoging van de kwaliteit. Tekst Magda van der Rijst fotografie Koene Heuvink AllerHande 8-2000 45

Allerhande | 2000 | | pagina 45