Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn Appelmoes met kwaliteit Air Miles sparen voor een goed doel Vloeibaar vet minder schoon? Prikken in vlees klantenservice 133V-10 Welke appels worden er gebruikt voor de AH Appelmoes extra kwaliteit? Mevr. A. te W. De belangrijkste rassen die voor de appelmoespro- ductie worden aangevoerd zijn: Golden Delicious, Elstar, Goudrenetten, Jonagold en Cox. Deze rassen worden in een optimale verhouding gemixt om tot een zo gelijkmatig mogelijk eindproduct te komen. Ondanks een stabiele mix kan de kleur en zuurtegraad van de appelmoes per seizoen toch iets verschillen. Wist u al dat u met Air Miles kunt sparen voor een goed doel? Een van die goede doelen is de Nebas. Met de gedoneerde Air Miles kunnen gehandicapte sporters goedkoper of gratis vliegen tijdens de Paralympics in Sydney in oktober 2000. Voor meer informatie kunt u bellen met de Air Miles klantenservice: 0900-8877 of u kunt surfen naar www.airmiles.nl. Digitaal foto's npslaan Is het mogelijk om via uw fotoservice foto's op een cd-rom te laten zetten? Mevr. J.te H. Ja, dat kan in combinatie met ontwikkelen en afdrukken. Indien u een kleinbeeld of een APS-rolletje heeft en u wilt deze laten ontwikkelen en afdrukken in het 10 x 15 cm stan- daardformaat dan kunt u hierbij tegelijk uw foto's op een cd-rom laten zetten. Het is niet mogelijk om de foto's op cd- rom te laten zetten als nabestelling. Sinds enige tijd gebruik ik vloeibaar frituurvet omdat het gehalte aan meervoudige vetzuren in dit product hoger is dan in de harde vetten. Wat mij echter opvalt is dat mijn pan bij gebruik van vloeibaar vet veel lastiger schoon te ma- ken is. Kunt u mij zeggen hoe dit komt? Mevr. T. te A. Het antwoord van Anne van der Wal, inkoopster zuivel en vetten: Het vloeibare frituurvet heeft een hoog gehalte aan zonnebloemolie, waardoor er na verhitting een wat stroperige aanslag in uw pan achterblijft. Om dit te minimaliseren is het advies om nooit te heet te frituren en steeds voor het verversen van de olie de aanslag te verwijderen. Voor het schoonmaken adviseren wij altijd in eerste instantie de gebruiksaanwijzing van de pan te lezen, omdat er veel verschillende soorten frituurpan- nen zijn. Aluminium pannen kunnen bijvoorbeeld schoongemaakt worden met Sun vaatwasreiniger en bij een hardnekkige aanslag kan de pan gerust een nachtje in de week met een biologisch inweekmiddel. Pannen met een anti-aanbaklaag kunnen eventueel behandeld worden met Muscle keukenreiniger. Mag ik in vlees prik ken tijdens de berei- ding? Nee, want door prik ken in vlees gaan de vleessappen verlo- ren. Deze zorgen er juist voor dat het vlees sappig blijft. U kunt vlees in de pan keren met behulp van twee houten spatels of lepels. Bij rollade komt u er niet onderuit om in het vlees te prikken, bijvoorbeeld om te zien of hij al gaar is. Houd het gaatje dan zo klein mogelijk - gebruik een dunne satepen - en laat het vlees zo snel moge lijk dichtschroeien. AllerHande 8-2000105

Allerhande | 2000 | | pagina 105