Sla, garneermix, dressing... klaar! Garneertips voor de sla De keuze-onderdelen op een rij: kaassnippers (Hollandse of buitenlandse met een meer uitgesproken smaak) alfalfa en pistachenootjes De nieuwe lijn 'Groen Garneren' bestaat uit rauwkost, salademixen en gar- neermixen. Deze gameermixen bevatten kant-en-klare ingredienten om zelf de ver- rukkelijkste salades samen te stellen. Elke mix bevat minimaal vijf lekkere ingre dienten, die nauwkeurig op elkaar afge- stemd zijn. Zo maakt u in een handom- draai van eenvoudige sla een feestelijk gevulde salade. U kunt kiezen uit drie varianten: AH Groen Garneren Garneermix tonijn en pijnboompitten, AH Groen Garneren Garneermix feta en olijven en AH Groen Garneren Garneermix gebakken spekjes en kaas. De nieuwe gameermixen besparen u veel tijd. Niet meer hakken, ontpitten of aan- braden, maar sla in de bak, garneermix erbij, dressing erover, klaar. Voor de per- fecte sla heeft u slechts drie elementen nodig: een zakje gewassen en gedroogde sla of slamelange, een garneermix van Groen Garneren en een dressing. Als u extraatjes wilt toevoegen dan kan dat natuurlijk. Veel tijd is daar niet voor nodig. En dat is het mooie van deze nieu we gameermixen: in een handomdraai heeft ieder zijn eigen sla. Bovendien zijn de hoeveelheden afgestemd op gemiddeld gebruik in een huishouden. U blijft dus niet zitten met restanten zoals een halve paprika, een stukje feta, een half bakje rauwkost, of bijvoorbeeld stukjes spek. Kortom, u koopt alleen wat u nodig hebt. EENHE1D VAN SMAAK EN KLEUR Een goed samengestelde salade is een populair gerecht. Logisch, want een sala de is lekker, fris en licht. Sla is rijk aan vitamines, mineralen en kalk, is calorie- arm en bevat geen vet. Het smaakaccent komt van de dressing of vinaigrette - ook kant-en-klaar verkrijgbaar - die de smaak van de ingredienten ondersteunt. Let er wel op dat de sla droog is, want een vinaigrette 'hecht' vanwege de olie niet op natte sla. Door de smaaksensatie van de gecombi- neerde elementen heeft de salade een unieke plek aan de Nederlandse dis gekre- gen. En niet alleen de smaak, ook de kleu- rencombinatie in een salade kan erg mooi of feestelijk zijn. Een goede salade maken is eigenlijk een kunst. Grote koks hebben zich in het verleden als ware saladekunste- naars ontpopt. Elk land heeft zijn eigen spedaliteiten. Het aardige is: met de Groen Garneren gameermixen kunt u al die verschillende sferen in enkele minuten op tafel zetten. De Gameermixen zijn uitstekend te combineren met salademixen, dressings en sla- melanges, zoals: Groen Garneren Rauwkost. Lekker als bijgerecht, of te gebruiken om een salade een extra accent te geven, bijvoorbeeld met meer tomaat of extra komkommer. Groen Garneren Salademix. Een complete (kleine) salade: sla met kleurrijke ingredienten. Lekker voor tussendoor, voor kleine huishoudens of als bijgerecht. Er zijn vijf verschillende varianten: Naturel (met komkommer, radijs en tomaat), Veldsla met Preischeuten, Paprika en Mais, Kidneybonen en Mais, en Bieslook. AH Huistraiteur verse dressings. De 'finishing touch' in vele varianten: Italiaanse pesto,Thousand Islands, Knoflook, Honing-mosterd, Caesar, French, Frambozen en Sinaasappel-kerrie. AH Slamelanges, zoals bijvoorbeeld Rocket Slamelange (een pittige mix van Rocket, Swiss chard en Lollo rosso) of Eikenblad met rucola. 80 AllerHande 6-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 80