Het betere barbecuen Wijn bij teroosteren geroosterde gerechten Hebt u al zin om een barbecue-feestje te organiseren? Het boekje 'Barbecue!' geeft alle informatie om van uw barbe cue een bijzondere gebeurtenis te maken. Het effect van roosteren is dat gerechten harti- ger worden en een vollere, meer uitgesproken smaak krijgen. Dit betekent dat u het bij uw wijnkeuze moet zoeken in de stevigere wijnen. Bij geroosterde vis of gevogelte kunt u een karaktervolle witte wijn (uit smaakcategorie 2 of 3) of zelfs een lichte rode wijn (uit smaakcatego rie 7) schenken. Bij geroosterd vlees komt een stoere rode wijn met liefst wat tannine (uit smaakcategorie 8 of 9) het beste tot zijn recht. PALE SHERRY 887 - 1 Sdv Houd echter 00k altijd rekening met de saus en de garnituur. Bevatten die zeer scherpe specerij- en of zoete ingredienten? Dan za! een wijn met wat zoet (uit smaakcategorie 4) of een lichte rode wijn met zeer veel fruit (geeft een zoete impressie) beter smaken. Dat geldt zelfs 00k als geroosterd vlees de basis van het gerecht vormt. De barbecue is een sociaal gebeuren dat steeds pop- ulairder wordt. In 'Barbecue!', de tweede uitgave in de trend reeks van Albert Heijn, vindt u allerlei han- dige achtergrondinformatie en leuke tips voor het betere barbecuen. Want de tijd dat het alleen maar een maaltijd was waarbij men zoveel mogelijk vlees at is voorbij. Een goede barbecue is juist bij uitstek de gelegenheid om op een verantwoorde en creatie- ve manier voedsei te bereiden. Met de introductie van meer soorten vlees en vis en de nieuwe produc- ten binnen het groente- en AH Huistraiteur-assorti- ment zijn allerlei variaties mogelijk. 'Barbecue!' besteedt aandacht aan het combineren van allerlei smaken, de do's en de don'ts en de zin en onzin van kruiden en marinades. Natuurlijk ontbreken 00k recepten voor onder andere sauzen, salades en nagerechten niet. En omdat het weer in Nederland nou eenmaal niet altijd optimaal is, wordt er 00k aandacht besteed aan de contactgrill en de grillpan. Het boekje 'Barbecue!' heeft een omvang van 80 bladzijden en is verkrijgbaar voor/ 9,95, zolang de voorraad strekt. Zie de display in een Albert Heijn- winkel bij u in de buurt. AllerHande 6-2000 35

Allerhande | 2000 | | pagina 35