Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn p klantenservice Vraag aan Janine van der Laan, inkoopster koffie en thee Ik ben een echte theedrinker en probeer graag nieuwe smaken en soor- ten uit. Sinds kort heb ik groene thee ontdekt. Wat is nu precies het ver- schil met zwarte thee? Dhr. K. te A. Om zwarte thee te krijgen ondergaan de theeblaadjes een aantal bewerkingen. De blaad- jes worden eerst licht gedroogd en gekneusd. Daama volgt een kort gistingsproces (1 tot 3 uur), ook wel fermenteren genoemd, gevolgd door een snelle dro- ging. Tijdens dit hele proces ver- kleuren de blaadjes en ontstaat het specifieke thee-aroma. De groene blaadjes zijn dan veran- derd in de bekende zwarte, rimpelige blaadjes. In Europa wordt voomamelijk zwarte thee gedronken. Bij groene thee wordt het fermenteren voorkomen door de blaadjes te stomen en snel te drogen. De geel tot olijfgroene kleur en het licht geurige, sub- tiele aroma van de thee blijven hierdoor behouden. Traditioneel wordt in Aziatische landen aan groene thee een aantal gunstige gezondheidsaspecten toegeschreven. Door deskundigen wordt tegenwoordig onderzoek gedaan naar de werking van deze gezondheidsaspecten. Let bij het zetten van groene thee op de tijd. Veel mensen ontle- nen de sterkte van de thee aan de kleur en halen dan het zakje eruit. Bij groene thee blijft de thee lichter van kleur. Vergis je hier bij het zetten niet in en haal het zakje er tijdig uit. Andere samenstelling? Op de verpakking van de AH Vaatwastabletten staat een andere gebruiksaanwijzing dan vroeger. Vroeger kon het tablet in het bestek- bakje, terwijl nu het advies is de tabletxen in het wasmiddelenbakje te plaatsen. Ik vind het prettiger om het vaatwastablet in het bestekbakje te doen. Levert het problemen op als ik dat blijf doen? Mevr. D. te Z. De AH Vaatwastabletten zijn een halfjaar geleden van samen stelling veranderd. Ze moeten nu inderdaad in het wasmidde lenbakje worden gedaan en niet meer in het bestekbakje. Door de veranderde samenstelling is het product krachtiger gewor- den. We raden u af om de vaatwastabletten in het bestekbakje te doen. Zoete jam Zijn er jamsoorten ver- krijgbaar die minder zoet zijn? Voor wie niet van zoete jam houdt, is AH Biologisch aard- beienjam gezoet met appel een goede ver- vanger. Deze is min der zoet dan gewone jam en bevat slechts 20 kilocalorieen per 15 gram. Ook in AH Halvajam zit veel minder suiker. Per 15 gram bevat deze jam 15 kilocalorieen. Op pagina 38 vindt u meer informatie over de verschillende aardbeienjams die bij Albert Heijn verkrijg- baar zijn. Wat betekent ISO? Wanneer koop ik een rolletje met 100 ISO en wanneer met 200 ISO en wat betekent 'ISO' eigenlijk? Mevr. v. A. te B. De term 'ISO' is een afkorting van International Standardization Organization, het instituut dat de standaardgetallen heeft bepaald waarmee wereldwijd de gevoelig- heid van het fotorolletje wordt aangegeven. Hoe hoger het getal hoe gevoeliger de film. Wanneer u van een zonvakantie gaat genie- ten of naar het hooggebergte gaat, kunt u een 100 ISO-film gebruiken. Dus 100 ISO voldoet bij opnamen met voldoende dag- licht. Een 200 ISO-film is een goede universele film die eigen lijk overal te gebruiken is; voor opnames in Nederland, maar ook bij flitsopnames. Echter, voor opnames van snelle bewegingen is een 400 ISO-film beter geschikt. AllerHande 6-2000147

Allerhande | 2000 | | pagina 147