Een culinaire reis door Griekenland streekkeukens van Europa Het tweede deel in de streekkeukenreeks van Albert Heijn In dit tweede deel in de Streekkeukenreeks van Albert Heijn staan weer, net als in het eerste deel (Frankrijk), drie streken centraal: Macedonie, de Peloponnesus en de Cycladen. Naast de voor deze Griekse streken zo type- rende recepten biedt het boek boeiende ach- tergrondinformatie over de culinaire traditie, die wel rneer dan vijfentwintig eeuwen oud is. Naast culinaire informatie is over elke streek ook een hoofdstuk opgenomen met toeristische informatie over markten, feesten, musea en attracties. Elk recept is apart gefo- tografeerd en verder is het boek doorspekt met schitterende sfeerbeelden van elke streek. Eerst neemt het boek u mee door Macedonie, dat gezien wordt als een smelt- pot van smaken, langs Thessaloniki waar de mezedes (Griekse hapjes) hun oorsprong heb- ben en langs de terrasjes van de vele eethuis- jes. In het tweede deel wordt een beeld ge- schetst van de Peloponnesus, dat ooit de bakermat was van de Olympische Spelen en dat beroemde paleizen herbergde. Nu is deze streek een vruchtbaar gebied met onmetelij- ke citrus- en olijfgaarden, waar de kookkunst met de seizoenen meeloopt. En natuurlijk ontbreken de Cycladen niet, de groep eilan- den die in toeristische gidsen altijd zijn afge- beeld op romantische plaatjes. Met dorpjes, hoog tegen de bergtoppen aangebouwd en witgeschilderde huisjes met blauwe ramen en deuren. De culinaire geneugten daar zijn even overvloedig als er eilandjes zijn. De receptuur in het boek varieert van pilaf- rijst met lap uit Macedonie, skordalia (knof- looksaus) uit de Peloponnesus tot gevulde wijnbladeren uit de Cycladen. Kali OrexiP De streekkeukens van Europa, deel 2: Griekenland, 104 bladzijden, f 19,95. Verkrijgbaar bij Albert Heijn, zolang de voor- raad strekt. Tekst: Janny van der Heijden, fotografie: Koene Heuvink (boek), Carel Verduin (gerechten) AllerHande 6-2000 145

Allerhande | 2000 | | pagina 145