Koopt u wel eens biologische producten? pop de koffie bij albert heijn AllerHande bezoekt de koffiecorner van Albert Heijn-winkel Velperbuitensingel in Arnhem 'Wij kopen altijd het goedkoopste' 'Ik zou graag meer biologisch vlees zien' 'Biologisch is beter voor de dieren' 'Geen kunstmest, dus kwaliteit' Robert Groenendijk (18) en Cemila Kandemir (19): 'Het is ons gewoonweg te duur. We kopen altijd van alles het goedkoopste, omdat we niet veel geld hebben. We wonen sinds kort bij elkaar en doen samen met een inko- men. Maar als we meer ver- dienden zouden we er wel op letten, want het schijnt wel gezonder te zijn.' Sonja Thoeng (34): 'Ik koop in ieder geval altijd EKO-aard- appels. En groente, afliankelijk van het aanbod... er is niet altijd genoeg. Ik zou 00k graag meer biologisch vlees zien. Kip bijvoorbeeld. Als ik geen biologisch vlees zie liggen, neem ik een vleesver- vanger, Quom bijvoorbeeld. Biologisch is duurder, maar ik bezuinig gewoon ergens anders op. Ik koop andere din- gen wat goedkoper. Biologisch brood? Daar heb ik eigenlijk nooit zo op gelet...' Mevrouw Bakker (51): 'De biologische appelsap is heer- lijk! En de EKO-appelmoes koop ik 00k altijd. Vlees haal ik meestal bij de Groene Weg, want dat is hier zo gauw op. Wel altijd schar- releieren. Groente niet, nee, dat ziet er niet zo lekker uit vind ik. Melk zo nu en dan. Jammer, dat al die lekkere dingen vaak een beetje prijzig zijn. Maar ja, dat heb ik er wel voor over.' Monique Appels (38): 'Ik heb net biologische champignons gekocht. Daar is geen kunstmest aan te pas gekomen. Of het in smaak scheelt weet ik eigenlijk niet. Het is gewoon gezonder, en beter voor het milieu. Om die kwaliteit gaat het mij. Ik koop hier altijd biologische zuivel, aardappels... brood 00k wel, maar als ik dat vergelijk met brood uit de natuurvoedingswin- kel, vind ik het net iets minder lekker. Helaas zie ik nog geen biologisch fruit.' Tekst: Karin van Munster, fotografie-. Michiel van Nieuwkerk Kees (12): 'Als mijn moeder van die cherrytomaatjes heeft gekocht, eet ik het liefst het hele doosje meteen leeg. Ja, die zijn biolo gisch. Tenminste, dat geloof ik wel. Ik hou wel van biologisch. Biologisch is 00k beter voor de dieren.' Alex van Loon (31) en Serv Labrijn (38): 'Melk kopen we altijd biolo gisch. Die is gewoon een stuk lekkerder. Laatst hadden we uit nieuwsgierigheid biologi sche rode lcool en spinazie uit de diepvries meegenomen. Was prima hoor, maar of je nu verschil proefde? Wij kopen gezonde producten puur van- wege de smaak.' AllerHande 6-2000107

Allerhande | 2000 | | pagina 107