thuis. Op dit moment kan nog niet overal in Nederland worden bezorgd. Momenteel zijn er 25 distributiepun- ten in Nederland, eind 2000 zal dat aantal meer dan verdubbeld zijn. Wie niet tejaee-vau de grete-plaatsen in Nederland (zie bladzijde 103) woont, zal dan bij Thuisservice zijn boodschappen kunnen doen. En wie geen computer heeft, kan telefonisch of per fax zijn bestelling doorgeven. Toegang Wie zijn boodscltappen vja-intemet doet, betaalt er wel n vja-igter en ligt voo iets meer voor. De reden ligt voor de hand. Waar je als klant de spullen in de 'gewone' supermarkt nog eigen- handig uit het schap pakt en ook na affekenen thuis- brengt, moet de webwinkel deze zalcen zelf regelen: het transport, de opslagruimte en het samenstellen van de klaplcratten. Geinteresseerden die het aantrek- kelijk vhiden om via het web boodschappen in te sjaan, blijken er gr&agjets voor over te hebben, Eejuretent onderzoekvan hetfcelTUdnl 11 menu hgvensmiddelen- handel (CBL), waarin de supermarkten zijn verenigd, heeft uitgewezen claf deze service de sieeste geinteres seerden (vier van de vijf) ook wel iets waard is. Ruim veertig procent vindt dat de bezorgservice minstens zes gulden mag kosten, een groot deel zegt zelfs meer dan een tientje redelijk te vinden. Daamaast is gemeten welk deel van de supermarktklanten daadwerkelijk toegang tot internet heeft. Daaruit blijkt dat een derde het web op kan, waarbij de groep mensen tot 34 jaar sterk vertegenwoordigd is: ongeveer de helft heeft intemettoegang. VOORDELEN Websupermafkten zien zelf een aantal belangrijke motieven voor klanten om de boodschappen te bestel- len via het net. De belangrijkste zijn: het gemak en het geen tijd hebben om de winkel te bezoeken, vaak gecombineerd met het hebben van kinderen en het niet/of moeihjk de deur uit kunnen door ziekte, handi cap, ouderdom ofwerk. En ook het bedrijfsleven heeft et gemak van 'webshoppen' ontdekt. Steeds meer kantoren bestellen hun lunch-, borrel- en lcantinebeno- digdheden via internet. Een ander voordeel is dat er gewinkeld kan worden op de gewenste momenten. Wanneer u's avonds laat, of tijdens een slapeloze nacht, in de stemming bent om de boodschappen voor het feestje van dit weelceinde in te slaan, dan lcunt u gewoon uw gang gaan. En, last but not least, geen rijen voor de lcassa's, geen gesjouw en gesleep meer. Inloggen, klikken, klaar! Peter van Santen (37), accountmanager bij een bedrijf in de informatietechnologie: gebeuren en dan zullen wij er zeker gebruik van maken. Ik heb pasgeleden voor het eerst ingelogd op de internetsite van Albert Heijn en ik moet zeggen, het sprak me erg aan. Als het zover is zullen we niet alle boodschappen inslaan via internet, ik denk bijvoorbeeld meer aan dingen die je niet zo snei bij speciaalzaken koopt. Gewoon de 'bulkspullen', de grotere boodschappen dieje sowieso toch nodig hebt. Lijkt me heel makkelijk. Bijkomend voordeel van bestellen via AH Thuisservice is dat de impuls- aankopen minder worden. Wij gaan bijvoorbeeld regelmatig naar Frankrijk waar je van die grote supermarkten hebt. Dan loop je rond.je ziet wat en denkt: he, dat vind ik leuk, dat neem ik mee. Ik stel me zo voor datje de boodschappen met de AH Thuisservice zorg- vuldiger inslaat. Voor de extra spullen kun je dan altijd als- nog naar de gewone winkel. Ik zit zelf in de VUT en ik con- stateer steeds vaker dat er mensen zijn die vanwege gezondheidsproblemen niet meer zo makkelijk de deur uit kunnen. Ik hoop natuurlijk niet dat het mij overkomt, maar ook dat zou voor mij een goede reden zijn om de bood schappen te laten bezorgen.' 'Ik koop heel veel via internet: boeken, cd's, aandelen, ik tele- bankier, en sinds kort maak ik ook gebruik van AH Thuis service. Voor mij staat de bereikbaarheid voorop. Ik heb een baan met onregelmatige werktijden, 's ochtends weet ik niet hoe laat ik thuis kom en of ik thuis eet of niet. Dat maakt het heel lastig om boodschappen te doen, zelfs met de verruimde openingstij- den. Ook in de weekenden kom ik er vaak op zondag ach- ter dat ik niets in huis heb! Met AH Thuisservice kan ik boodschappen bestellen op het moment dat ik eraan denk, ongeacht welke dag het is of hoe laat. Ik kan het dan gelijk doen, dat vind ik belangrijk, dan heb ik het geregeld. Ik vind het ook makkelijk dat je een vast boodschappenlijst- je hebt, dat voorkomt dat ik dingen vergeet. AH Thuis service vind ik ook vooral geschikt voor vaste bood schappen, als ik spontaan iets bedenk voor vanavond werkt het niet, want de boodschap pen worden een dag later bezorgd. Een collega van me heeft het bedrijf opgegeven als haar adres. Dat is makkelijk, want dan worden de boodschappen op het werk bezorgd. Er is hier altijd iemand aanwezig en er is een koelkastje, dus dat is handig. Eigenlijk zou je bij de bestelling aan moeten kun nen geven waar je het bezorgd wilt hebben.' AllerHande 6-2000101

Allerhande | 2000 | | pagina 101