Boodschappen bestellen op internet Bijna a lies is tegenwoordig via internet te koop, van kleding en siga- ren tot boeken en parfum. En ook voor de dagelijkse boodschappen hoeven we de deur niet meer uit. Via AH Thuisservice op internet bestelt u moeiteloos wat u nodig hebt, met een druk op de knop. Sonja Raenlukke (40), redacteur bij een uitgeverij: Peter Oosterveld (62), vutter: Klikken en klaar internet. De website van AH Thuisservice, de eerste websupermarkt in Nederland, bestaat sinds begin 1999 en is een groot succes. Het werkt snel en gemaklcelijk: met een virtueel boodschappenlijstje de boodschappen eenvoudigweg selecteren, aangeven wanneer de bood schappen bezorgd moeten worden, klikken en klaar. De order komt binnen bij een centrale in Heemstede. De boodschappen worden vervolgens bezorgd vanuit die centrale of via een van de 25 hiervoor aangewezen Albert Heijn-winkels. Speciale AH-Thuisservice-teams verzamelen de orders en brengen de boodschappen Hoewel de Nederlandse consument inter net nog hoofdzakelijk gebruikt om zich te orienteren, raalct het kopen van spullen via de computer steeds meer in zwang. Het begon met boeken, muziek en computerprogramma's, maar inmiddels kun je het zo gek niet bedenken of het is wel te koop via het 'web'. En het aanbod wordt steeds groter. Zo zijn er zelfs al virtuele winkelcentra die gerubriceerde overzichten geven van winkels waar arti- kelen 'online' kunnen worden gekocht. Gaandeweg zijn ook steeds meer levensmiddelen te bestellen via tjp Cotttwjmata -v-f 'h A i 'Ik koop mijn boodschappen altijd via internet om tijd te besparen. Mijn ieven is al druk genoeg met mijn twee kinderen en werken zonder dat ik uren door de winkel moet lopen om alles bij elkaarte zoeken. En als je voor het hele gezin boodschappen moet doen zijn erook heel veel producten bij die eike week weer terugko- men.Zoals bijvoorbeeld bij ons de zeven pakken melk, blikken kattenvoer, vruchten- sap en mineraalwater. Ik vind het ideaal dat iemand anders alle zware boodschappen heel netjes thuis komt afleveren. De leuke dingen, daar ga ik dan nog wel apart voor op stap en dat is ook leuk met de kinderen. Wat willen jullie vandaag voor fruit? Aardbeien offrambozen? Welke koekjes zullen we vandaag nemen bij de thee? Je kunt gewoon op elk wille- keurig moment - dus ook's avonds laat - een lijstje samenstellen in de computer en aangeven wanneer en hoe laat het geheel bezorgd dient te worden. Zelfs als je op vakantie gaat, kun je bijvoor beeld drie weken van tevoren een bestelling plaatsen, zodat je op de dag van thuiskomst meteen het bestelbusje van Albert Heijn weer voor de deur krijgt met iekker vers brood, melk, vlees en groen- ten. En zo houd ik weer tijd over om met de kinderen leuke uitstapjes te maken!' 'Mijn vrouw en ik wonen in een stad waar het nog niet mogelijk is om boodschappen te laten bezorgen door Albert Heijn, maar ik heb begrepen dat dat binnenkort wel gaat 100 AllerHande 6-2000 Tekst: Arjan van der Sar, fotografie:Tessa Posthuma de Boer, Leo Potma (stills)

Allerhande | 2000 | | pagina 100