Chefkok Ugo Massaglia legde de basis voor de nieuwe Italiaanse pizza's van AH Huistraiteur Een ambachtelijk gemaakte pizza heeft een dunne bodem met donkerbruine plekjes en wat meel op de rand. Dat verraadt dat hij in de steenoven is gebakken. En dat is te proeven aan de nieuwe, authentiek Italiaanse pizza's van AH Huistraiteur! Familie Koninklijke pizza Nergens eet je zo'n lekkere pizza als in de pizzeria. Zo'n lekkere dunne bodem met knapperige rand met daarop verse tomaten- saus, kruiden, groenten, kaas en eventueel vlees of vis... Vaak kunt u met eigen ogen zien hoe de pizzabaklcer het deeg op z'n han- den ronddraait en de 'topping' zorgvuldig schikt. Die sfeer lcunt u niet kopen in de supermarkt, maar de pure smaak nu wel! Albert Heijn reisde met Italiaanse chefkok Ugo Massaglia door Italie om de geheimen van de authentiek Italiaanse pizza te ontdek- ken en mee te nemen naar Nederland. Als eerste: de bodem. Als die niet goed is, wordt het nooit wat met de pizza. Het deeg voor de bodem wordt simpelweg gemaakt van de beste bloem, gist, olie, zout en water. Dat gaat een speciale ruimte in, waar het 48 uur lang op een constante temperatuur van 19 °C moet rijzen. Daama wordt het in por- ties verdeeld en met de hand gekneed tot een rond, dun deeg. Dan volgt het allerbelangrijkste: de bodem wordt gebakken in een steenoven! De bodem van zo'n oven, die op hout wordt gestookt om de karakteristieke smaak te verkrijgen, bestaat uit steen van minimaal acht centime ter dikte. Er heerst een hoge temperatuur tus- sen de 450 en 750 °C. Na het bakken hebben de onderkant en randen de typerende don kerbruine plekjes. Albert Heijn vond in Italie de enige fabriek in Europa waar de ovens nog op hout worden gestookt. Hij wordt gerund door een comple te Italiaanse familie, die garant staat voor de authenticiteit van de bodems die ze aan Oorspronkelijk was de pizza in Italie een boerenmaaltijd.Tot de bakker Raffaele Esposito van Napoli, in de streek Campania, in 1889 een pizza maakte spe- ciaal voor de Italiaanse koning Umberto en koningin Margherita.die bij hem op visite waren. Hij noemde'm Pizza Margherita, naar de koningin. Niet toevallig is die pizza gebaseerd op de Italiaanse vlag: met het rood van toma- ten.wit van mozzarella en groen van basilicum of oregano. Inmiddels is pizza margherita uitgegroeid tot een ware klassieker. Albert Heijn levert. Voor de verse ingredien- ten, die er met de hand op worden gelegd, leverde chefkok Ugo Massaglia nog een tip: voordat de paprika's op de bodem gelegd worden, worden ze kort aangebakken in olijf- olie met oregano, peper en zout. Dat levert een smaak op alsof de pizza in z'n geheel in die hete steenoven is gebakken. De ingredien- ten om de pizza mee te beleggen zijn typisch Vers uit de steenoven AllerHande 5-2000 91

Allerhande | 2000 | | pagina 91