Er is een sherry voor iedereen en voor elk moment Wat gebeurt er als je vijf jonge mensen meeneemt naar Zuid-Spanje om sherry te gaan proeven? Veel! Maurice, Maartje, Shirley, Huib en Joke proefden dat het een lieve lust was, volgden een 'sherrycollege', bezochten wijngaarden en bodega's, en gingen aan de slag in de keuken. Uiteraard met sherry! Een reportage. Wie eenmaal in Jerez is, kan niet om de sherry heen. En dus suggereert de ober bij de eerste avondmaaitijd in het hotel een glas 'fino', droge sherry, bij het voorgerecht, dat bestaat uit allerlei tapas. Voordat we aan de Spaanse borrelhapjes beginnen, wordt de lich- te, geelgouden sherry geproefd. Kijken, voor- zichtig nippen en dan de eerste reactie. 'Niet vies', stelt Maartje bijna verbaasd vast. 'Dit smaakt eigenlijk heel bekend,' vindt Huib. Maurice, een liefhebber van rode wijn, moet 'even wennen' en Shirley vindt de sherry voor- al 'veel te koud'. De droge fino blijkt het uit- stekend te doen bij de diverse smalcen van de op en top Spaanse tapas. De eerste indruk: positief. Wat zal er nog volgen? Mysterie 'Sherry is pas echte sherry als er Jerez op de fles staat,' zo begint Pilar Munoz van Sandeman de volgende ochtend haar 'sherry- college'. Alleen hier in het zuiden van Andalusie, in de kleine driehoek tussen Jerez de la Frontera. Sanlucar de Barrameda en Voor de reis Sherry proeven in Spanje Joke Scholtalbers (30), modeontwerpsten'ik kan me niet herinneren dat ik ooit sherry heb gedronken. Wei heb ik er als voorbereiding op dit reisje het een en ander over gelezen. Ik houd van lekker eten en 00k van wijn en port.' Maurice Eiche (25), medewerker bij een horeca- groothandeh'Tijdens mijn opleiding op de middelbare hotelschool heb ik wel eens sherry geproefd. Zelf neem ik het nooit. Ik drink meestal bier en bij het eten rode wijn.' Shirley Felix (33), werkzaam op de automatise- ringsafdeling van een intema- tionaal bedrijf:'Twee weken geleden heb ik voor het eerst sherry gedronken. Het smaak- te een beetje zoet. Ik drink vooral rode wijn en port.' Huib van Nieuwenhuijze (29), IT'en'Ooit heb ik een slok sherry gedronken uit het glas van mijn moeder, maar hoe dat smaakte weet ik niet meer. Ik neem regelmatig een glas port en wat wijn betreft, kies ik de wat zoetere soorten.' Maartje Achten (24), apothekersassistente: 'Een van mijn tantes dronk sherry, maar zelf heb ik het nooit geproefd. Het lijkt me niet lekker, maar ik ben er toch benieuwd naar.' AllerHande 5-2000 73

Allerhande | 2000 | | pagina 73