'Voor Italianen is koken bijna een religie' i kijkje in de keuken Pas bij haar kennismaking met Italie kreeg ze de smaak van lekker eten te pakken. Sindsdien is Joke Lari uit Bussum verslaafd aan de ingredienten van 'la dolce vita'. kamer van haar ouderlijk huis. 'Hij was een vriend van het vriendje van mijn buurmeisje. We zagen elkaar en waren allebei binnen twee seconden verkocht.' Sindsdien is hij niet meer weggegaan. Hij vond in Nederland een baan als edelsmid. Het eten hier? Ook hij vond het vreselijk. 'We woonden in eerste instantie bij mijn ouders. Op een zondag mocht hij voor ons koken: minestrone en pasta. Stukken lekkerder.' Een openbaring Jokes leven zou nog meer smaak krijgen. Toen ze voor de eerste keer met hem naar Italie reisde, ging er een culinaire wereld voor haar open. 'Iedere hap was een openbaring. Basilicum, rozemarijn, tijm. Ik dacht dat Joke Lari zingt uit voile borst mee met de Italiaanse zanger Riccardo Cocciante. Ze draait graag zijn muziek als ze kookt. 'Heerlijk om op mee te brullen', zegt ze, terwijl ze ontspannen ciabattadeeg kneedt. Het plezier straalt van haar gezicht af. Riccardo Cocciante is haar koksmaatje. Evenals Andrea Bocelli. Die levert ook prima Italiaanse 'arbeidsvitamines' als ze verse pasta staat te draaien, risotto met inktvis klaarmaakt of een crostata in de oven doet. Hollandse pot komt er bij haar thuis niet in. Vond zij vroeger al niet lekker. 'Groente, aardappels en vlees: dat was alles. Smakeloos en eentonig. Ik hield dan ook niet van eten.' Dat veran- derde met de lcomst van haar man Armando. Achttien was ze; hij vijf jaar ouder. Ineens stond hij in de woon- AllerHande 5-2000 6i

Allerhande | 2000 | | pagina 61