'Verse kruiden vries ik in in een bakje voor ijsblokjes' Y V keukengeheimen Marleen Dekker werkt als marketeer bij Nestle, bekend van merken als Nescafe, Maggi en Kitkat. Daar houdt zij zich bezig met de ontwikkeling van nieuwe producten en de bijbehorende reclamecampagnes en promoties ervoor. Welke keukengeheimen wil zij met de AllerHande-lezers delen? Het recept voor de bonensoep vindt u op bladzijde 125 Favoriete gereedschap Mijn houten molens van Peugeot voor peper en grof zout zijn mijn favo riete keukengereedschap. Ik ben dol op versgemalen peper en zeezout. Bijna alle gerechten die ik maalc, maak ik er rnee op smaak. Samen met wat verse kruiden is een gerecht dan al snel hele- maal af. Stamppotje In het vooijaar tover ik soms binnen een kwar- tiertje een heerlijk stamp potje op tafel. Ik heb namelijk altijd onze Maggi Puree voor Stamppot in huis. Wat veldsla of fijngesneden ijs- bergsla erdoor en klaar is Kees. Ik maak het af met stukjes chorizo, salami, kaas, pijnboompitten en croutons. Een absoluut succesnummertje! Keukenmachine Waar ik nogal een hekel aan heb is het schoonma- ken van m'n keukenma chine. Het liefst gebruik ik die dus niet. Om toch snel dunne plakjes kom- kommer, wortel, courget- te of banaan te krijgen, gebruik ik een scherpe lcaasschaaf. Die ligt goed in de hand en is zo weer schoon. Verse kruiden Ik gebruik veel verse krui den. Als je die net gewas- sen hebt, blijven ze vaak aan je mes plakken. Daarom doe ik de kruiden meestal in een beker en knip ze vervolgens fijn met een schaar. Dat gaat sneller en de kruiden springen niet weg, maar blijven keurig bij elkaar in de beker. Als ik verse kruiden over heb, doe ik ze fijngesneden in een bakje voor ijsblokjes. Wat water erbij en gewoon invriezen. Zo blijft de verse smaak goed behou- den en heb je altijd verse kruiden op voorraad. Keukengeheim Ik krijg regelmatig eters, ook door de week. Sla wassen en goed laten uit- lekken duurt me dan te lang. Daar heb ik wat op gevonden. Om altijd scho- ne, knapperige sla bij de hand te hebben was ik in een keer een of twee ver- schillende kroppen, laat die uitlekken en stop ze in een plastic zak met druksluiting, samen met twee vellen stevig keuken- papier. De sla blijft in een goed gesloten zak heel lang goed. Favoriete gerecht Een echte maaltijdbonen- soep is een uitkomst. Ik heb vaak weinig tijd en hij is supersnel klaar. Leuk aan deze soep is dat je allemaal gezellige bak- jes met ingredienten op tafel kunt zetten en ieder- een naar eigen smaak de soep kunt laten garneren. Erbij serveer ik een groe- ne salade, grof brood met boter en natuurlijk een glas rode wijn. Fotografie: Carlfried Verwaayen, kok: Bart Stuart AllerHande 5-2000 41

Allerhande | 2000 | | pagina 41