Om mee te nemen: Lekkere broodjes in een zandvrije verpakking. Om zo in te pakken proeven van het voorjaar "°Pefruitsop? Vooral voor de kinderen zijn blikjes fruit (Del Monte) een ware traktatie. Vers vruchtensap (AH Huistraiteur) is een heerlijke dorstlesser. Koekjes zijn altijd handig onderweg, zoals San Fransisco mini's (Verkade) of per stuk verpakte cakerepen of stroopwafels (AH). Voor de hartige trek: worstjes (Bifi) en blok- jes Maaslander. TIP: Ook de lentezon kan al behoorlijk fel zijn. Neem voor de kleintjes zonnebrand- creme (Zwitsal) mee. Even uitpuffen in een duinpan? Stop een gezellig tijdschrift in uwtas! Als je dan eenmaal een vlieger hebt, dan wil je natuurlijk zo snel mogelijk beginnen. En dan zijn twee dingen onontbeerlijk: wind en een goede stek. Het Noordzeestrand is dus ideaal: van Den Helder tot Hoek van Holland kunt u daar met uw vlieger terecht. Maar er zijn nog meer goede vliegerplekken in Neder- land. Bijvoorbeeld op de heide zoals de Ginkelse heide bij Ginkel op de Hoge Veluwe) en de strandjes langs het IJsselmeer. Ook een mooi plekje vindt u nabij Huizen, bij de Stichtse Brag aan het water. Op 3 en 4 juni kunt u genieten van een van de grootste vlie- gerfeesten ter wereld: het Vliegerfeest in Scheveningen. Honderden vliegers kleuren tussen 10.00 en 17.00 uur de lucht en profes- sionele vliegeraars geven bijzondere demon- straties. Bent u een vliegerfan en heeft u een intemet- aansluiting? Surf dan naar de site van KiteWeb: www.dwd.net/Kiteweb. Op deze site staat veel informatie over vliegers, vlieger- plaatsen en vliegerwinkels. AllerHande 5-2000 25

Allerhande | 2000 | | pagina 25