Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn klantenservice Hoe kan ik zien of er op mijn AH Sonuskaart Air Miles worden gespaard? Het antwoord van Wim Baars, Kruidenazijn Ik zou graag zelf eens een kruidenazijn willen maken. Hebben jullie een recept voor mij? Dhr. K. te A. Het maken van kruidenazijn is heel simpel. Het is lekker om een combi- natie van kruiden te gebruiken. Bijvoorbeeld: tijm, rozemarijn, salie en laurier - basilicum en bieslook of koriander - bieslook en rode peper. Kneus de kruiden licht en doe ze direct in een goed schoonge- maakte pot. Giet de azijn erover, sluit de pot af en laat dit drie weken trekken. Het is belangrijk om de pot regelmatig te schudden. Na drie weken kunt u de azijn zeven door een schoon stuk kaas- doek of een nylon zeef. Vervolgens schenkt u de kruidenazijn in een goed schoongemaakte fles waar u eventueel een takje verse kruiden in kunt doen. Bewaar de kruidena zijn in de koelkast. Op uw kassabon staat een voor uw Air Miles-num- mer. Als er geen Air Miles- nummer staat weergege- ven, spaart u geen Air Miles op uw AH Bonus- kaart. Wilt u dit wel, dan moet u dat even doorge- ven aan de caissiere. Zowel de Air Miles-kaart als de AH Borruskaart wor den dan gescand. Door eenmalig op de 'ja' van het pinapparaatje bij de kassa te drukken, spaart u in het vervolg Air Miles via uw AH Bonuskaart. Houdbaar Omdat een potje bij mij nooit in een keer op gaat, wil ik graag wet en hoelang ik een geopend potje AH Appelcompote/abrikoos nog kan bewaren. Mevr. P. te C. U kunt de appelcompote/abri koos nog twee dagen in de koelkast bewaren, mits het er met een schone lepel is uitge- schept, want anders kan er bederf optreden. Deze ter- mijn van twee dagen geldt ook voor een product als een potje appelmoes of een potje rabarber. Verse eieren Na aankoop gooi ik meestal het doosje van de eieren waarop de houdbaarheidsdatum staat weg. Maar soms liggen ze er toch wat langer. Hoe kan ik controleren of ze nog te gebruiken zijn? Mevr. v. A. te A. INKOPER KAAS EN EIEREN: De totale houdbaarheid van eieren is 28 dagen na de leg en de eieren dienen 21 dagen na de leg verkocht te zijn. Wilt u weten of de eieren nog te gebruiken zijn, dan kunt u een testje uitvoeren. U vult een maatbeker met een liter water. Een vers ei blijft op de bodem liggen. Hoe ouder het ei, hoe meer de stompe kant naar boven gaat staan. Dat komt doordat de luchtka- mer groter wordt naarmate het ei ouder wordt. Een ei van zes weken gaat drijven en mag niet meer worden gebruikt. AllerHande 5-2000135

Allerhande | 2000 | | pagina 135